Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 28. listopadu 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Tradiční den otevřených dveří UP se vrací v plné síle

28.11.2022 - Tradiční den otevřených dveří UP se vrací v plné...

Počasí

28.11.2022 - Pondělí

Teplota: 4 / 1 - Zataženo

29.11.2022 - Úterý

Teplota: 4 / 2 - prehanky-Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

V Priessnitzových lázních čepují konopné pivo

26. července 2013 - 22:33

Zpět na seznam článků

Jeseničtí vsadili na netradiční osvěžení

V Priessnitzových lázních čepují konopné pivo

Konopné pivo čepují v Priessnitzových lázních zdroj foto:V, Janků

Především v horkých letních měsících zažene žízeň orosená sklenice piva. Místo mezi tradičními pivy si postupně tvoří i pivní speciály a hity letních měsíců jsou pak piva dochucovaná, především ovocná.

V Priessnitzových léčebných lázních však vsadili na jinou kartu a od letošního léta čepují konopný speciál. V jesenických lázních si tedy můžete vybrat, zdali se osvěžíte životodárnou vodou z mnoha pramenů vyvěrajících v okolí lázní, nebo se usadíte na terase restaurace s orosenou sklenicí bylinného piva.

Bylinná piva jsou lidstvu známa více než dva tisíce let a ve své podstatě fungovala jako jedna z možností přírodního léčiva. Ačkoliv jejich výroba se od té dnešní liší, spojení bylin a piva zaujalo také Tomáše Raka, obchodního ředitele Priessnitzových léčebných lázní: „Vincenz Priessnitz je považován především za zakladatele moderní hydroterapie, ale také za velkého přírodního léčitele. A s tím samozřejmě souvisí i využití léčivých bylin. Proto nám přišlo zajímavé nabídnout našim hostům produkt, řekněme, ve svém základu obyčejný, ale obohacený o myšlenku a tradici přírodního léčitelství, které hlásal Priessnitz. Zároveň jsme však nechtěli nabídnout produkt mimo kosmetiku. A postupně jsme tedy došli k bylinnému, přesněji konopnému, pivu.“

Konopné pivo pro Priessnitzovy léčebné lázně exkluzivně vaří podkrkonošský pivovar v Nové Pace, který vůbec jako první konopné pivo na český trh před několika lety uvedl. Výtažek konopí setého, kterým je pivo obohaceno, obsahuje celou řadu vitamínů a nenasycených mastných kyselin, především Omega 6 a Omega 3, proto má také povzbuzující účinky.

Lahvové ho lze koupit na všech recepcích lázeňských domů, v denním bar sanatoria Priessnitz, kinokavárně Sofie i v lázeňském informačním centru. Točené lze ochutnat na terase Sofie, která se nachází pod stejnojmennou kinokavárnou, nikde jinde se lázeňské konopné pivo nečepuje.

Lázeňské konopné pivo posílilo produktovou řadu unikátních lázeňských předmětů, která se stále postupně rozšiřuje.

 

Autor: red.,V.Janků

Fotogalerie

Konopné pivo čepují v Priessnitzových lázních zdroj foto:V, Janků
Konopné pivo čepují v Priessnitzových lázních zdroj foto:V, Janků

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Vánoční Šumperk 2022

Vánoční Šumperk 2022

Fotek: 35
Přidáno: 28.11.2022

Blues Alive 2022 III.

Blues Alive 2022 III.

Fotek: 41
Přidáno: 19.11.2022

Blues Alive 2022 II.

Blues Alive 2022 II.

Fotek: 28
Přidáno: 19.11.2022

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.