Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 22. února 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Pětapadesátiletá řidička v Zábřehu nadýchala v sobotu ráno 2,99 promile

22.02.2020 - Pětapadesátiletá řidička v Zábřehu nadýchala v...

Počasí

22.02.2020 - Sobota

Teplota: 7 / 1 - Zataženo

23.02.2020 - Neděle

Teplota: 9 / 7 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

V Šumperku budou chodit do kina po červené

23. září 2014 - 16:11

Zpět na seznam článků

Architekt se inspiroval také Oscary

V Šumperku budou chodit do kina po červené

předvedená vizualizace na ZM zdroj: architekt I.Skoumal

Nový kabát dostane šumperské Kino Oko. Obnovy se dočká průčelí i venkovní přístup. „Již od nešetrné rekonstrukce v 70. letech zatéká do atiky, která by měla být opravena ještě letos. Nová fasáda přispěje k estetičtějšímu vzhledu kina a tím i celého Masarykova náměstí,“ uvedl architekt Ivo Skoumal. Kromě fasády se mu nezamlouvá ani vyasfaltovaný prostor před kinem. „Vyhlíží neutěšeně, ani dva ostrůvky nepříliš udržované zeleně to nevylepší. Bezbariérový vstup je řešen nedůstojným způsobem. Zemní vlhkost vzlíná do zdiva,“ popsal současný stav.

kino Oko foto:sumpersko.net

Dnešní Kino Oko zahájilo provoz už v prosinci 1928 pod názvem Kapitol. Současná kapacita kinosálu je 377 míst. Dvě místa mají vyhrazena vozíčkáři.

Nové řešení by mělo navázat na historický vývoj a vrátit budově noblesní výraz. Plánuje se vybudování nového bočního vstupu z ulice přímo do kavárny, která by v létě měla mít i předzahrádku ohrazenou květináči, kam se vejde přinejmenším 16 hostů. „Díky vlastnímu vchodu kavárna může být otevřená i v době, kdy kino nepromítá. Asfalt nahradí velkoformátová dlažba. Nástupní prostor k hlavnímu vchodu bude mít syntetický bezpečnostní povrch, jaký se používá na hřištích. Červená barva bude imitovat koberec, po jakém kráčejí filmové hvězdy při premiérách či na předávání Oscarů,“ přiblížil Skoumal své záměry.

skica zdroj: architekt Ivo SkoumalVložené piktogramy se symbolem oka mají odkazovat k názvu kina. Vstup bude zastřešen průsvitnou polypropylenovou deskou v délce jednoho a půl metru. V pravé části vznikne odpočinková zóna s betonovými krychlemi o hraně 40 centimetrů. „Lidé si tu budou moci sednout, počkat na přátele, popovídat si,“ představuje si Skoumal jejich využití. Plánuje také bezbariérový přístup z obou stran s vyspádovaným chodníkem lemovaným keři. „Fasáda v decentní kombinaci světle a tmavě šedé barvy by měla kontrastovat s červenou nástupního prostoru,“ líčí architekt. Na průčelí budovy bude markýza se světelným panelem na upoutávky pořadů. Obnovy se dočká také nápis na horní atice označující název kina.

kino Oko foto:sumpersko.net

Podle Skoumala je možné písmena opravit nebo dát vyrobit zcela nová, prosvětlená. „Rekonstrukce fasády a venkovního prostoru by měla kinu navrátit důstojný vzhled,“ tvrdí architekt.

kino Oko foto:sumpersko.net

Záměr imitovat před vstupem do kina červený koberec se líbí uvaděčkám. „To se určitě hodí. Před premiérou filmu Krásno se režisér Ondřej Sokol sháněl po červeném koberci,“ svěřily se a dodaly, že praktická by byla také stříška nad výlohami na filmové plakáty.

Autor: red.,V.Krejčí, foto:sumpersko.net

Fotogalerie

předvedená vizualizace na ZM       zdroj: architekt I.Skoumal

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.