Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 29. května 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Sportovní hry seniorů

29.05.2024 - Sportovní hry seniorů - Konal se již devátý ročník

Počasí

29.05.2024 - Středa

Teplota: 20 / 13 - Oblačno

30.05.2024 - Čtvrtek

Teplota: 20 / 11 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

V Šumperku hořelo pole

23. července 2013 - 23:24

Zpět na seznam článků

Díky nejen včasnému zásahu hasičů se požár nerozšířil

Hustá oblaka bílého dýmu, takto nebezpečně dnes vypadala ulice Italská v Šumperku. Nebezpečné plameny, zde krátce po 17 hodině v úterý 23. července, velmi rychle přeskočily z příkopu do pole místního zemědělce.

Požár pole v Šumperku - Temenice

Vzrostlým, uzrálým obilím se následně velmi rychle začaly rozšiřovat na širokou plochu. „Linka tísňové pomoci Hasičského záchranného sboru přijala informaci chvíli po 17 hodině s upřesněním rozlohy zhruba 10 x 10 metrů. Operační středisko hasičů na místo vyslalo čtyři jednotky z řad profesionálních i dobrovolných hasičů,“ uvedl tiskový mluvčí HZS Zdeněk Hošák.

Požár pole v Šumperku - Temenice

I přes velmi rychlý dojezd prvních jednotek se za silného větru plameny rozšířily již na plochu 50 x 100 metrů. Hasičům se zhruba po půlhodině podařilo nebezpečnému plamennému pohlcování zabránit a poté ve spolupráci s vlastníkem pole díky zaorání dostatečně zabezpečit proti případnému znovu rozhoření.

Požár pole v Šumperku - Temenice

„Včasná pomoc hasičů a to díky i rychlému předání informace na tísňovou linku zamezila následným velkým škodám odhadnutých na statisíce. Pozornosti by neměla ani uniknout příčina vzniku požáru. Neopatrná manipulace dětí s otevřeným ohněm mohla mít za následek nejen škody na majetku, ty majitel vyčíslil v částce do 10 tisíc korun,“ informoval mluvčí Hošák.

Hra s ohněm v období žní patří k nejčastějším příčinám vzniku požáru, bohužel ne vždy vše dopadne tak jako při dnešním požáru. Z historie lze poukázat na vážná zranění i úmrtí právě při nebezpečném hazardu s ohněm a to za jakéhokoliv ročního období.

Autor: red.,Z.Hošák, zdroj foto:HZS Ok

Fotogalerie

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.