Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 24. října 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Z historie kuchyňských pomocníků

24.10.2021 - Z historie kuchyňských pomocníků - Pozvánka do...

Počasí

24.10.2021 - Neděle

Teplota: 9 / 0 - SkoroJasno

25.10.2021 - Pondělí

Teplota: 11 / 4 - Jasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

V Šumperku ožijí Brontosauři

27. ledna 2013 - 14:50

Zpět na seznam článků

Bratři Nedvědi na podiu v Šumperku

Vzácné koncertní setkání dvou bratrů - písničkářů, kteří vystoupí i s doprovodnou kapelou, připravují pořadatelé v Domě kultury Šumperk. Jan a František Nedvědovi zde zahrají v pátek 8. února.

Zakladatelé skupiny Brontosaurus a autoři mnoha zlidovělých táborákových šlágrů vystoupí po mnoha letech společně a zazpívají dlouhou řadu svých známých písniček, jako jsou Frankie Dlouhán, Růže z papíru, Kočovní herci, Podvod, Kytka, Igelit, Skládanka, Jižní kříž, Ptáčata, Stánky, Valčíček, Hlídej lásku skálo má...

bratři Nedvědi

Brontosauři jsou folková a trampská skupina, která byla založena v roce 1972 bratry Janem a Františkem Nedvědovými. Vznikla z původní hudební skupiny Toronto na Sázavě v Lukách pod Medníkem. Díky velmi výrazným tvůrčím schopnostem obou bratrů Nedvědových skupina brzy začala sbírat jeden úspěch za druhým, zejména na festivalu Porta. Skupina definitivně zanikla v roce 1994 rozchodem po natočení posledního alba Zahrádky.

František Nedvěd patří mezi nejvýznamnější osobnosti české country, folku a trampské písně. Vystupoval ve skupinách Brontosauři a Spirituál kvintet.

František Nedvěd

Jan Nedvěd je jeden z nejvýznamnějších českých folkových a trampských písničkářů. Svou hudební kariéru zahájil v beatových kapelách (The Three Long Fingers, The Preachers). Od roku 1972 působil v trampské kapele Toronto. Ta byla roku 1974 přejmenována na Brontosaury. S bratrem Františkem tvořil ústřední duo.

Jan Nedvěd

Počátkem roku 2012 bylo avizováno, že po dlouhých patnácti přichází populární bratrská dvojice s novými nahrávkami. Fanouškům, kteří tak dlouho očekávali jejich opětovné setkání nad novým repertoárem, se tak konečně dostává zadostiučinění.

Koncert se uskuteční ve velkém sále DK Šumperk v pátek 8. února od půl osmé večer. Vstupné je 260, 290 a 320 korun.

Autor: kik.,dk,zdroj foto:dk

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.