Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 02. června 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Podnapilý cyklista si v Šumperku na pomoc přivolal policejní hlídku

02.06.2020 - Podnapilý cyklista si v Šumperku na pomoc přivolal...

Počasí

02.06.2020 - Úterý

Teplota: 17 / 8 - Oblačno

03.06.2020 - Středa

Teplota: 20 / 9 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

V Šumperku pas a registr vozidel vyřídíte i v sobotu

27. května 2012 - 11:19

Zpět na seznam článků

Informace MěÚ

V Šumperku pas a registr vozidel vyřídíte i v sobotu

ilustrační snímek zdroj:sumpersko.net

Z důvodu nadměrných front na oddělení registru vozidel a cestovních dokladů přistoupilo vedení šumperské radnice k dočasnému zavedení úředních hodin v sobotu 2., 9., a 16. června v době od 8 do 12 hodin.

Nově musí mít svůj vlastní cestovní doklad každé dítě, které vycestuje mimo EU. Zápis v dokladech rodičů již nestačí. Úřednice přiznávají, že fotografování pro doklady je u nejmenších dětí problematické. „Z důvodu očekávaného náporu při vyřizování žádostí o vydání pasu i pro nejmenší děti byly prodlouženy úřední hodiny i na sobotu dopoledne,“ říká k prodloužení úředních hodin tajemník MěÚ Šumperk Petr Holub a doplňuje, že pas je možné si vyřídit i v pátek.

Nově usnadňuje vyřízení žádostí o vydání dokladů rezervační systém. Pomocí rezervačního systému na stránkách www.sumperk.cz si můžou klienti zarezervovat termín před příchodem na úřad. Jedna rezervace platí pouze pro jednu osobu. Při žádostí o více dokladů (pro více členů rodiny nebo při žádosti o občanský průkaz i pas) je potřeba si vygenerovat rezervační číslo pro každý doklad a osobu zvlášť. Vygenerované číslo se musí po příchodu na úřad zadat do odbavovacího systému umístěného na oddělení registru vozidel, které je pro on-line rezervace vybaveno. Klienti budou následně odbaveni na pracovišti pasů a občanských průkazů.

Rezervační systém bude fungovat pouze při plném obsazení pracoviště, což není možné zaručit během výjimečných úředních hodin v sobotu 2., 9. a 16. června,“ říká na závěr Holub.


Autor: red.,K.Navrátil

Fotogalerie

ilustrační snímek            zdroj:sumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.