Pátek 20. dubna 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Řidič na Zábřežsku zřejmě přehlédl projíždějící vozidlo

20.04.2018 - Řidič na Zábřežsku zřejmě přehlédl...

Počasí

polojasno

20.04.2018 - Pátek

Teplota: 23 / 11 - PoloJasno

polojasno

21.04.2018 - Sobota

Teplota: 22 / 10 - PoloJasno

V Šumperku připravují Burzu práce

25. září 2017 - 17:32

Zpět na seznam článků

Pomůže zájemcům s výběrem vhodného povolání i při hledání práce

V Šumperku připravují Burzu práce

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Volná pracovní místa ve strojírenství, elektrotechnice, potravinářství, obchodu, zdravotnictví i lázeňství nabídnou zájemcům na třetím ročníku Burzy práce a vzdělání Šumperk významní zaměstnavatelé nejen z tohoto okresu, ale i vzdálenějších regionů. A chybět nebudou ani zástupci středních a vysokých škol.

Akce proběhne ve čtvrtek 5. října od devíti do sedmnácti hodin v šumperském domě kultury. Na její organizaci se spolupodílí Úřad práce ČR, Svaz průmyslu a dopravy ČR a Okresní hospodářská komora Šumperk. Záštitu nad akcí převzal starosta města Šumperk Zdeněk Brož.

Na burze se představí pětadvacet zaměstnavatelů, patnáct středních odborných a tři vysoké školy. Všechny vystavující subjekty mají vazbu na šumperský region. „Akce je určená všem, kteří se na vstup na trh práce teprve připravují, ale také těm, kteří zvažují změnu profese či uvažují o vhodné rekvalifikaci. Prostřednictvím burzy chceme umožnit mladým lidem, jejich rodičům, kariérním poradcům a všem ostatním zájemcům získání užitečných a praktických informací přímo od zaměstnavatelů a škol,“ shrnuje ředitel Kontaktního pracoviště ÚP ČR v Šumperku Ivo Bartl.

pozvánka zdroj: ÚP

„Našim společným cílem je umožnit formou osobního kontaktu získání aktuálních informací, které všem zájemcům pomohou v orientaci a v konečném rozhodování, jaké vzdělání či profesi zvolit s ohledem na osobní předpoklady a budoucí profesní uplatnění,“ doplňuje regionální manažer Svazu průmyslu a dopravy ČR Richard Koubek.

Jinak řečeno – podstatou je probudit a zvýšit zájem účastníků o profese, které jsou na trhu práce dlouhodobě nedostatkové. Vstup i veškeré poradenství budou pro návštěvníky zdarma.

Všichni, kdo hledají práci, dostanou jedinečnou šanci kontaktovat na jednom místě a během jediného dne více zaměstnavatelů, případně si domluvit další jednání s těmi, se kterými najdou společnou řeč. „Pro tyto případy doporučujeme zájemcům o práci, aby si s sebou vzali profesní životopis s kontaktními údaji a informacemi o získaném vzdělání a praxi,“ uvedla tisková mluvčí Kateřina Beránková.

Na burze bude mít své zastoupení také Úřad práce ČR. „Specialisté poradí lidem nejen při výběru vhodného povolání či rekvalifikace, ale také jim pomohou s orientací ve vzdělávací nabídce škol. Návštěvníci získají přehled o tom, co v dnešní době zaměstnavatelé v tomto regionu potřebují a o jaké profese mají především zájem,“ přibližuje Beránková.

Mnozí vystavovatelé burzu oživí exponáty nebo praktickými ukázkami. „Návštěvníci se tak mohou mimo jiné těšit na nejnovější modely automobilů značky VW, vojenskou techniku, laserový trenažér, výukový model automatizační linky, ukázky práce uměleckého kováře, cukráře, sedláře nebo třeba ozdobné vykrajování do zeleniny a ovoce,“ zve mluvčí.

Pro návštěvníky z řad žáků a studentů je také připravena celodenní soutěž na stáncích zaměstnavatelů. Výherci budou losováni průběžně po dobu trvání akce. Vyvrcholením celé burzy pak bude losování o atraktivní cenu - Playstation 4.

Autor: red., K. Beránková

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

FOTO: Ceny města Šumperka za rok 2017 byly předány

FOTO: Ceny města Šumperka za rok 2017 byly předány

Slavnostní večer se konal v šumperském divadle

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.