Kostka nos
Rakousko
Kostka zámek
Pátek 10. července 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Policie v kraji kontrolovala nákladní vozidla a autobusy

09.07.2020 - Policie v kraji kontrolovala nákladní vozidla a autobusy -...

Počasí

10.07.2020 - Pátek

Teplota: 29 / 16 - PoloJasno

11.07.2020 - Sobota

Teplota: 18 / 11 - Déšť

občerstení

V Šumperku připravují retrospektivní výstavu DK40

01. května 2020 - 10:33

Zpět na seznam článků

Kulturák slaví čtyřicítku koronaviru navzdory

V Šumperku připravují retrospektivní výstavu DK40

ilustrační koláž zdroj:dk

Dům kultury Šumperk, který v květnu oslaví čtyřicet let od svého otevření, připravuje i nadále narozeninový program. Zachráněné gratulační koncerty mají již nový termín.

V den výročí si kulturák navíc připravil i překvapení pro své příznivce na sociálních sítích. „Velmi jsme se na tento rok těšili. O to více nás zpočátku trápilo, že se celý narozeninový dramaturgický plán musel pozměnit. Nicméně podstatná část programu byla zachráněna, v těchto dnech nám přišla zároveň pozitivní zpráva z Olomouckého kraje, který se rozhodl i v nelehké době náš narozeninový projekt podpořit. Věříme, že si tak milovníci kultury užijí společně s námi oslavy v druhé polovině roku naplno,“ uvedla Hana Písková, jednatelka Domu kultury Šumperk.

Kulturák v den výročí hodlá svému jubileu věnovat i podstatnou část obsahu na sociálních sítích a webových stránkách. Připravuje několik překvapení. „Zatím nechceme nic konkrétního prozrazovat. Jen mohu říci, že jsme v současné chvíli v kontaktu se zajímavými gratulanty. I pro nás samotné bude výsledek do jisté míry překvapením. Co prozradit mohu, je, že 7. května uveřejníme veršovanou gratulaci od Elišky Karáskové, kterou jsme v rámci produkce natočili již v minulých dnech,“ dodává dramaturg Ondřej Procházka.

Součástí oslav bude i retrospektivní výstava DK40. Její příprava v těchto dnech vrcholí. Velkou část obsahu celé expozice budou tvořit historické fotografie, ale i momentky z významných koncertů. Samotné výstavě pak bude vévodit umělecká instalace od Markéty Dočkalové a Štěpána Mikulenky, kteří na její konstrukci pracují v dílně domu kultury.

Autor: red., M. Horáková - dk

Fotogalerie

ilustrační koláž                 zdroj:dk

Další články z rubriky

Šestý ročník „Andělária“ začíná 15. července

Šestý ročník „Andělária“ začíná 15. července

Na rejchartickou louku se snesou andělé

Tradiční Letní škola slovanských studií v Olomouci

Tradiční Letní škola slovanských studií v Olomouci

Letos se budou česky učit převážně zájemci z EU

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.