V Šumperku řidiči dvakrát bourali na stejném místě
29. září 2022 - 11:56
Dopravní nehody se neobešly bez zranění

DN Šumperk zdroj foto:PČR
Jako přes kopírák se ve středu 28. září staly dvě dopravní nehody na světelné křižovatce ulic Jesenická a Žerotínova.
V dopoledních hodinách jel starší řidič s vozidlem Škoda Felicia od ulice Rapotínská. „Chtěl pokračovat dál k ulici Zábřežská. Nevěnoval se ale úplně silničnímu provozu a v době, kdy mu na semaforu zřejmě svítila červená, nedal přednost v jízdě nákladní soupravě a došlo ke střetu,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Miluše zajícová, která upřesnila: „ Řidič osobního vozidla byl zraněn a z místa byl převezen do místní nemocnice. Na jeho vozidle vznikla předběžná škoda dvacet tisíc korun. Ke zranění jiných osob nedošlo.“
Stejnou chybu udělal i řidič dodávky, který křižovatkou projížděl v podvečerních hodinách ve směru od Dolní Studénky. „Na červenou nereagoval a snažil se projet křižovatku v přímém směru k ulici Havlíčkova. V té době tudy ale projíždělo vozidlo Mitsubishi, které jelo na zelený signál volno,“ sdělila Miluše Zajícová.
Při nehodě došlo ke zranění řidiče osobního vozidla a spolujezdce z dodávky, kteří skončili v šumperské nemocnici. „V tomto případě byla škoda předběžně stanovena na sto sedmdesát tisíc korun. Obě nehody jsou nadále předmětem šetření,“ dodala policejní mluvčí.
Autor: red., pis. M. Zajícová, zdroj foto: PČR
Fotogalerie
Další články z rubriky
Podmínky užití |
Prohlášení o přístupnosti |
Reklama |
Kontakty |
Nastavení souborů Cookies
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.