Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 03. března 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Do Retra míří legendární včelí medvídci

03.03.2024 - Do Retra míří legendární včelí medvídci - Pozvání...

Počasí

03.03.2024 - Neděle

Teplota: 12 / 9 - Oblačno

04.03.2024 - Pondělí

Teplota: 13 / 8 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

V Šumperku se můžete vydat po stopách Malé Vídně

23. října 2013 - 12:01

Zpět na seznam článků

Tip na podzimní toulky městem

Na přelomu 19. a 20. stol. se městu Šumperk lichotivě přezdívalo Malá Vídeň, především díky výstavnosti a nápadné podobnosti šumperské architektury s hlavním městem tehdejší habsburské monarchie. Město Šumperk na podzim dokončí projekt prohlídkového okruhu nazvaného „Po stopách Malé Vídně“. Ten bude tvořen tabulkami s populárně-naučným textem na čtyřiadvaceti budovách spjatých s tímto obdobím nebývalého rozkvětu města. Stezka bude doplněna letákem s mapkou a také zbrusu novou aplikací – průvodcem pro chytré mobilní telefony a tablety.

Začátek prohlídky bude od budovy Městské knihovny Šumperk v ul. 17. listopadu, dále bude pokračovat po Hlavní třídě přes náměstí Míru a skončí v Smetanových sadech. „Mezi budovami nebude chybět např. bývalá Sieglova vila, Pavlínin dvůr, budova divadla, bývalé paláce rodiny Oberleithnerů, radnice, dům U Bílého psa a Seidlův palác“ prozradil Bohuslav Vondruška z oddělení kultury a vnějších vztahů a dodal, že jednotlivé objekty budou osazeny malou tabulkou s populárně-naučným textem a dobovou fotografií domu. „Trasa bude doplněna o leták s mapkou a popisem trasy, který zájemci dostanou např. v Informačním centru Šumperk. Zájemce si tak bude moci projít trasu kdykoliv na vlastní pěst bez doprovodu průvodce. Navíc připravujeme i interaktivního průvodce formou aplikace pro chytré telefony a tablety“, upřesnil Vondruška.

Aplikace bude zdarma ke stažení pro zařízení s Androidem a iOS a bude např. spolupracovat s mapami pomocí GPS, nabídne historické i současné fotografie budov Malé Vídně a zajímavosti z jejich historie. „Rádi bychom touto cestou poděkovali majitelům jednotlivých objektů, bez jejich ochoty a spolupráce bychom nemohli nikdy projekt realizovat“ uzavřel Vondruška.

 

Autor: red.,O.Hajduková

Fotogalerie

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Kollárovci v Šumperku

Kollárovci v Šumperku

Fotek: 82
Přidáno: 26.02.2024

Silvestr s otužilci v Bludově

Silvestr s otužilci v Bludově

Fotek: 99
Přidáno: 31.12.2023

Vánoce na zámku Velké Losiny

Vánoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 49
Přidáno: 28.12.2023

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.