Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 13. června 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Tobogán na „Bratrušáku“ bude v provozu poslední sezonu

12.06.2021 - Tobogán na „Bratrušáku“ bude v provozu poslední...

Počasí

13.06.2021 - Neděle

Teplota: 17 / 11 - Oblačno

14.06.2021 - Pondělí

Teplota: 22 / 7 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

V Šumperku se seče tráva šest dní v týdnu

06. června 2021 - 18:40

Zpět na seznam článků

Dle harmonogramu

V Šumperku se seče tráva šest dní v týdnu

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Sekání trávy ve městě je v plném proudu. Do porostu se sekačky zakously téměř s měsíčním zpožděním kvůli nízkým teplotám a rozbahněnému terénu.

Nyní firma Vykrut, která má na starost městskou zeleň, vše dohání a sekačky po městě vrčí šest dnů v týdnu, dvanáct hodin denně. „Prosíme občany o trpělivost. Během posledních dnů, kdy nastalo oteplení, tráva rychle roste, má ideální podmínky i dostatek vláhy. Ještě nedávno byl terén tak podmáčený, že jsme do něj sekačky nemohly pustit, protože by vyjezdily koleje. Nyní je tráva přerostlá, a pracovníkům firmy proto trvá seč déle než obvykle,“ vysvětlila Šárka Hofmannová z oddělení komunálních služeb.

Město na svých webových stránkách v sekci „potřebuji vyřídit – komunální služby – veřejná zeleň“ zveřejnilo harmonogram seče, který aktuálně doplňuje. „Nelze uvést, které ulice přesně v který den budeme sekat, protože vše záleží na klimatických podmínkách a momentálním stavu trávy. Sekačky například nemohou vyjet v dešti,“ doplnila Šárka Hofmannová.

Zdůraznila, že přednost mají nejdůležitější a nejfrekventovanější lokality, první proto přišly na řadu parky a střed města. Pracovníci firmy dokončili ulici 8. května a okolí, posečená je oblast kolem ulice Lidická, ČSA, Revoluční, K. H. Máchy, Šmeralova, Vrchlického, B. Václavka), J. z Poděbrad s přilehlými ulicemi, Evaldova, Bratrušovská s přilehlými ulicemi, Šumavská s Březinovou, Erbenovou, Čajkovského a Fibichovou ulicí.

První týden v červnu se pak sekačky zakously do porostu v Temenické, Prievidzské ulici a směřovaly dále na sever města, ve 23. týdnu je v plánu Zábřežská, Nemocniční a okolí a také oblast Vyhlídky, o týden později přijde na řadu jižní část města za Jesenickou ulicí.

Autor: red., S.Singerová - mus,

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.