Čtvrtek 21. března 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

VIDEO. Seniorská obálka může zachránit život

20.03.2019 - VIDEO. Seniorská obálka může zachránit život - Prvním...

Počasí

Oblačno

21.03.2019 - Čtvrtek

Teplota: 11 / 3 - Oblačno

SkoroJasno

22.03.2019 - Pátek

Teplota: 15 / 5 - SkoroJasno

retrogami

V Šumperku soutěžily sportovní gymnastky

10. října 2018 - 19:19

Zpět na seznam článků

Mezinárodní závod Jesenio Cup 2018

V Šumperku soutěžily sportovní gymnastky

Mezinárodní závod Jesenio Cup 2018 zdroj foto: TJ Šumperk

Po několikaleté přestávce ve dnech 5. - 6. října se uskutečnil v Šumperku další ročník mezinárodního závodu ve sportovní gymnastice. Soutěžící z Bruntálu, Valašského Meziříčí, Olomouce, maďarské Budapešti, polské Nysy a Krakowa, domácí závodnice z GK Šumperk a pořádajícího oddílu TJ Šumperk přivítal zasloužilý člen oddílu SG TJ Josef Fiury. 

Na start se postavilo šestašedesát závodnic v sedmi kategoriích. Děvčata soutěžila na bradlech, kladině a prostných v gymnastických tělocvičnách základní školy na Sluneční v Šumperku. Závod probíhal ve dvou dnech, v pátek večer závodila nejmladší začínající děvčátka.

Některá závodila poprvé a jenom se představit rozhodčím byl pro ně velký výkon. V kategorii nejmladších, ročníku 2011-2012 ale zvítězila zkušená závodnice GK Šumperk, Markéta Hermanová, která již startovala na MČR . Další medaile si odvezla děvčata do Valašského Meziříčí v pořadí Kateřina Adámková, Johana Lukášová a Elen Vanduchová. Za nimi v pořadí startovala naše nejmladší děvčata, Dita Vašáková, Evelína Dubovská, Aneta Unzeitigová, Lucie Škrabalová a Karla Švecová.

Mezinárodní závod Jesenio Cup 2018 zdroj foto: TJ Šumperk

Zlato v kategorii starších putovalo do Nysy zásluhou Bianky Drostek. Za ní se umístila Valerie Navrátilová z GK Šumperk, třetí příčku obsadila Terezka Okrouhlá z TJ Šumperk. 

V sobotu závodila děvčata ve dvou kategoriích. Obtížnější /B/ roč. 2009 zvítězila Lenka Machytková před Michaelou Janků/ GK ŠPK/, Kamillou Jankovics a Jazminou Pados z Budapešti. Barvy Šumperka reprezentovala ještě sestra Lenky, Jitka Machytková z GK. Kategorii C pokořila děvčata z Wisly Krakow, Michalina Calka  a Gabriela Klimas.

Polské závodnice bodovaly i v ročníku 2008. Pvní Maria Drobniak z Krakowa před Dariou Wawrzyniak z Nysy před děvčaty z TJ Šumperk - Janou Šérovou, Marií Fabiánovou, Aničkou Tatouškovou,Kristýnou Šimkovou a Sárou Pelantovou.

Mezinárodní závod Jesenio Cup 2018 zdroj foto: TJ Šumperk

V nejstarší kategorii ukázaly závodnice sestavy s nejobtížnějšími prvky, v „Céčku“ putovalo zlato do Olomouce zásluhou Jolany Valentové před Patrycjou Korzeniowskou  z Nysy a Danielou Zavadilovou z Bruntálu. Barvy TJ Šumperk ještě hájila Klára Šimková, která  dokázala svým  výkonem, že gymnastika jí  dává  základy pro další sportovní odvětví, které si v budoucnu vybere.

Nejzkušenější Klára Peterková, která trénuje současně v  Šumperku i Prostějově předvedla  bezchybně obtížné sestavy kadetek a zvítězila před další českou juniorkou z Prostějova, Anetou Škubalovou a dalšími vynikajícími závodnice GK ŠPK  Kateřinou Friedlovou a Sabinou Žandovou.

Mezinárodní závod Jesenio Cup 2018 zdroj foto: TJ Šumperk

Velkou radost svým výkonem udělala i nejlepší závodnice oddílu TJ Šumperk, o něco mladší a menší, Neli Gronychová, která zvýšila obtížnost svých sestav, přidala salto na kladině a veletoč na bradlech.

Autor: red., Blanka Skopalová, ředitelka závodu, Jana Pražáková, organizační pracovník a hlavní rozhodčí, zdroj foto: oddíl TJ Šumperk

Fotogalerie

Mezinárodní závod Jesenio Cup 2018      zdroj foto: TJ Šumperk
Mezinárodní závod Jesenio Cup 2018      zdroj foto: TJ Šumperk
Mezinárodní závod Jesenio Cup 2018      zdroj foto: TJ Šumperk

Další články z rubriky

M.Budějovice vs Draci Šumperk 5:2

M.Budějovice vs Draci Šumperk 5:2

Aktualizováno! Reportáž ze zápasu

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.