Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 07. prosince 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Starosta a první místostarostka navštívili šumperský hokejový klub

06.12.2019 - Starosta a první místostarostka navštívili šumperský...

Počasí

07.12.2019 - Sobota

Teplota: 1 / -2 - Sníh

08.12.2019 - Neděle

Teplota: 5 / 2 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

V Šumperku uvidíte Hanu Maciuchovou v monodrama "Žena Vlčí mák"

27. dubna 2013 - 08:37

Zpět na seznam článků

Přehlídka umění Olomouckého kraje ŠPEK

V Šumperku uvidíte Hanu Maciuchovou v monodrama "Žena Vlčí mák"

Hana Maciuchová v monodrama "Žena Vlčí mák"

Posledním ze čtyř činoherních pořadů festivalu Špek, který pořádá Dům kultury Šumperk, bude monodrama Žena Vlčí mák v podání Hany Maciuchové. Festival Špek má letos podobu přehlídky umění Olomouckého kraje a monodrama do jeho koncepce dobře zapadá.

Plakát Špek

Hana Maciuchová totiž z našeho kraje pochází: narodila se v roce 1945 ve Šternberku a absolvovala gymnázium Olomouc - Hejčín. Po studiích DAMU hrála v Divadle Za Branou a od roku 1971 je členkou Divadla Na Vinohradech. Dvakrát získala diváckou cenu TýTý pro nejlepší herečku.

Dramatizaci románu francouzské herečky a spisovatelky Noelle Chatelet přeložil a režíroval Jaromír Janeček, který léta působil jako herec a režisér v šumperském divadle. Studio Saint Germain, které uvádí výhradně francouzské tituly, založil v roce 2007 s podporou francouzského velvyslanectví. Žena Vlčí mák je zatím poslední premiérou Studia, která byla v roce 2010 ve Studiu Saint Germain v pražském klubu Rock Café.

Hrdinkou monodramatu je starší dáma. Ve věku, kdy většina jejích vrstevnic se už smířila s šedí a osamělostí zbytku života, prožívá nečekané, šokující citové vzplanutí, intenzivní opětovanou lásku k muži ještě o deset let staršímu, než je ona sama.  V dnešní době kultu mládí a fyzické krásy, kdy je vyšší věk handicapem, jde o téma velmi aktuální.

Dům kultury uvádí monodrama na scéně Divadla Šumperk v pátek 10. května od půl osmé večer. Vstupenky na představení v ceně 250 a 290 korun jsou k mání pouze v pokladně DK Šumperk.

 

Autor: red.,dk

Fotogalerie

Hana Maciuchová v monodrama

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.