Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 29. května 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Sportovní hry seniorů

29.05.2024 - Sportovní hry seniorů - Konal se již devátý ročník

Počasí

29.05.2024 - Středa

Teplota: 20 / 13 - Oblačno

30.05.2024 - Čtvrtek

Teplota: 20 / 11 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

V Šumperku v noci hořel průmyslový areál

05. března 2013 - 09:26

Zpět na seznam článků

Předběžná škoda je 7 milionů

Prvotní informace o zahoření kompresorovny v jedné z textilních společností v průmyslovém areálu na ulici Žerotínova přijala linka tísňové pomoci Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje krátce před dvaadvacátou hodinou večerní v pondělí 4. března. Zaměstnanci v podniku zpozorovali zakouření v přízemních prostorech výrobní haly, plameny se velmi intenzivně valily z jedné technické části blízko kompresoru. Následně se také požár pomocí několika ručních hasicích přístrojů a poté i velkokapacitním pojízdným hasicím přístrojem pokusili uhasit, bohužel bez úspěchu. Větrací ventilátory zahoření velmi rychle rozšířily až do prostor dřevěné střechy, odtud se již plameny rychle rozšířily na střechu o rozloze zhruba 80 x 20 metrů. 

Operační středisko hasičů postupně k likvidaci vyslalo jednotky v druhém poplachovém stupni. Společně s hasiči profesionálních požárních stanic Šumperk a Zábřeh zasahovaly jednotky z řad dobrovolníků Šumperk Temenice, Bludov a Nový Malín. Z celkového výčtu vozidel se jednalo o osm cisternových vozidel, dále vůz výškové techniky a chemický kontejner s dodávkou další dýchací techniky.

V Šumperku v noci hořel průmyslový areál

Samotné hoření nebylo v prvotní chvíli z venkovních prostor nikterak výrazně pozorovatelné, došlo k hoření v půdních prostorech a včasným nasazením několika hasebních proudů se jej také znatelně dařilo usměrňovat.

„V části došlo i k celkovému prohoření a proto k události byla také povolána výšková technika pro snadnější likvidaci požáru. Hasičům se podařilo dostat požár pod kontrolu po zhruba dvou hodinách, následně pokračovali v částečném okrytí střešní krytiny a dohašování menších, ale častých ohnisek. Po celou dobu jejich činnosti bylo nutné pracovat v dýchací technice, celý komplex budov byl poměrně hustě zakouřen a během naší činnosti jsme jej odvětrávali nasazením přetlakové ventilace,“ uvedl tiskový mluvčí HZS Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

V Šumperku v noci hořel průmyslový areál

Na místě až do ranních hodin zůstává jednotka dobrovolných hasičů Temenice. Ostatní jednotky se postupně navracely na své základny. Ještě několik hodin zde se zmiňovanou dobrovolnou jednotkou, sjednanou na další požární dohled, zůstali místní profesionální hasiči ze Šumperka. „Během jejich dohledu několikrát opětovně dohašovali zahoření v trámech a prováděli kontroly ostatních míst požářiště,“ dodal mluvčí Hošák.

V Šumperku v noci hořel průmyslový areál

Během požáru i zásahu hasičů nedošlo k žádnému zranění. Přes neúspěch hašení se zaměstnancům podařilo včas utéci do bezpečí. Požár způsobil škodu předběžně v částce 7 mil. korun. „Co je příčinou vzniku požáru bude došetřováno následujícího dne za lepších světelných podmínek. Předpoklad vzniku požáru je s největší pravděpodobností právě ze strojovny s kompresorem, odtud také došlo k následnému rozšíření požáru,“ uvedl tiskový mluvčí Zdeněk Hošák.

 

Autor: red.,Z.Hošák, zdroj foto:HZS Ok

Fotogalerie

V Šumperku v noci hořel průmyslový areál  zdroj foto:HZS Ok

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.