Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 04. března 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Platnost řidičáků a technických prohlídek je prodloužena

04.03.2021 - Platnost řidičáků a technických prohlídek je...

Počasí

04.03.2021 - Čtvrtek

Teplota: 9 / 0 - Zataženo

05.03.2021 - Pátek

Teplota: 4 / -2 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

V Šumperku vrcholí přípravy na start Rock Point – Zimní výzvy

13. února 2015 - 00:00

Zpět na seznam článků

Třetí ročník odstartuje 18. února

Třetí únorovou středu (18. února) si zvolili organizátoři Zimní výzvy, pro odstartování již třetího ročníku nejextrémnějšího zimního outdoor-survivalového závodu dvojic ve volném terénu a bez zajištění, který se koná na území ČR.

ředitel závodu Pavel Zitta foto:sumpersko.net

Letos se přihlásilo na dvacet dobrodruhů. Prvenství hodlají obhájit loňští vítězové Pavel Paloncý s Filipem Šilarem. Nebudou chybět ani někteří domácí borci a předchozí účastníci. V kategorii mix týmů si pozornost zaslouží Eva Filipiová ze Šumperka. Ta ale nebude startovat s Jiřím Tomáškem, jak měla opět v plánu. „Jirka má problémy s kolenem, a tak jsem musela na poslední chvíli shánět nového parťáka. Už to vypadalo, že závod budu muset vzdát ještě před jeho zahájením, ale nakonec k sobě mám kolegu, kterému věřím, přestože to pro něj bude první zkušenost z podobné akce,“ prozradila Eva Filipiová, se kterou do extrémního závodu vyběhne Petr Wala.

Eva Filipiová

Přestože se závodní pole oproti loňsku silně obměnilo, zkušená dvojice Pavel Paloncý a Filip Šilar chybět nebude. Vítězové předchozího ročníku hodlají přinést zlatý skalp i letos. Tentokrát ale trať doznala citelných změn. Zatímco loni si běžci mohli vybrat ze dvou různě dlouhých tras, tentokrát pořadatelé připravili trať jedinou. Ta má být jakýmsi kompromisem délek loňské "Short" a "Long" verze.

"Papírově" má měřit 168 km, což v reálu bude znamenat rozpětí mezi 220 a 260 km v závislosti, kudy se běžecké dvojice vydají. Závod se navíc nepůjde z bodu A do bodu B, ale celý se odehraje na jednom dlouhém okruhu se startem i cílem v Pavlínině dvoře v Šumperku. „Tím, že pocházím ze Šumperka, by to mohla být pro mne psychologická výhoda, kdy se na konci okruhu uzavře celá kapitola závodu. Na druhou stranu, kdyby se trať šla stejně jako loni, už bych mohla více těžit ze zkušeností z jednotlivých pasáží. I tak se už moc těším,“ podotkla Eva Filipiová.

Eva Filipiová foto: Patrik Pátek

Zcela odlišné navíc panují i klimatické podmínky. Zatímco loni atleti prakticky celý závod kvůli nedostatku sněhu a teplému počasí odběhli, letos už budou více využívat povolených podpůrných prostředků v podobě lyží, běžek či sněžnic. „Uvidíme, jaká to bude výhoda. Zkoušela jsem si teď pohyb ve volném terénu ve sněhu a budeme si muset opravdu dobře rozplánovat, kde běžky použijeme, abychom naopak díky nim neztráceli. Domnívám se, že běžky bude možné použít maximálně z poloviny,“ plánuje Filipiová.

Na odvážlivce čeká trasa přes tři kraje - Olomoucký, Moravskoslezský a Pardubický a běžci budou muset přejít přes vrcholy Pradědu, Kralického Sněžníku či Suchého vrchu. Celé martýrium odstartuje ve středu v Pavlínině dvoře v Šumperku, kde pořadatelský tým připravil také doprovodné kulturní odpoledne pro veřejnost.otiž benefiční charakter. Výtěžek ze symbolického vstupného 20 korun bude věnován na léčbu Lukáše Bílého, který je upoután na invalidní vozík,“ zve na slavnostní start ředitel závodu Pavel Zitta.

Lukášek Bílý s maminkou foto: sumpersko.net

Program zahájí v 15 hodin kapela Madalen, po které přijde produkce skupiny Zákaz vězdu a Buranů z New Jersey. Od 19 hodin budou postupně představeni jednotliví účastníci, kterým v závěru programu popřeje starosta Šumperka Zdeněk Brož. Těsně před samotným startem ve 20 hodin nebe rozzáří ohňostroj. Na místě nebude chybět občerstvení s punčem či svařákem nebo grilovanými klobásami.

Autor: red.,P. Pátek, zdroj fotek: P. Pátek, sumpersko.net

Fotogalerie

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.