Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 07. března 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Trojnásobný vítěz Wintermana podpoří díky výzvě „Vzhůru pomoci“ dvě nemocné děti

07.03.2021 - Trojnásobný vítěz Wintermana podpoří díky výzvě...

Počasí

07.03.2021 - Neděle

Teplota: 4 / -3 - SkoroJasno

08.03.2021 - Pondělí

Teplota: 4 / -3 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

V Šumperku začala příprava na Vánoce

07. října 2015 - 00:08

Zpět na seznam článků

Konala se dražba domečků na Točáku

V Šumperku začala příprava na Vánoce

Šumperk - dražba domečků na předvánoční trhy foto: sumpersko.net

Každá správná akce se musí řádně připravit. Ne jinak tomu bylo i v souvislosti s dražbou domečků, které na dobu tří týdnů budou zásobovat kolemjdoucí oblíbeným vánočním punčem, svařeným vínem, čajem, nebo bombardinem. Akce "Vánoce na točáku" proběhne ve dnech od 4. prosince do 24. prosince. Otevřeno bude denně od 9.00 do 21.00 hodin. Poslední den bude provoz ukončen ve 14.00 hodin.

Šumperk - Vánoce na Točáku 2014 foto: sumpersko.net

Šumperské Vánoce na na Točáku se konají již jedenáctým rokem. Získaly si nejen příznivce, ale i odpůrce. Zatím, podle každoroční obsazenosti kolem jednotlivých domečků, vítězí spíše příznivci.

Potkat se před Vánocemi na Točáku se zapsalo do novodobých dějin Šumperka. První krokem, jak zajistit tuto akci je vydražit domečky. (pro méně informované – draží se pouze domečky, kde se prodává alkohol). V letošním roce šumperská radnice nabídla opět pět domečků přímo na Točáku. Prostor před poštou se již druhým rokem neobsazuje, kvůli nezájmu dražitelů.

V pondělí 5. října se na radnici sešlo osm zájemců, kteří vydražili všechny domečky. Vyvolávací cena byla 400 korun, ale částka se postupně vyšplhala výš. Záleželo, jak který prostor je pro jednotlivé dražitele atraktivní. „Máme tady jednoho dražitele, který má zájem pouze o jeden domeček, protože je tam snad od začátku konání Vánočních trhů na Točáku. Ten také vydražil prodejní místo za nejvyšší částku,“ uvedl tajemník úřadu Petr Holub.

Šumperk - dražba domečků na předvánoční trhy foto: sumpersko.net

Všichni dražitelé jsou ze Šumperku. „Jsme rádi, že dražby se zúčastnili místní podnikatelé, které známe a víme, že nepřestanou prodávat, třeba v jednu odpoledne,“ ohodnotila dražbu tisková mluvčí Olga Hajduková.

Šumperk - držabní řád foto: sumpersko.net

Dražitelé museli přistoupit i na podmínky, které stanovilo město u jednotlivých domečků. „V čísle tři se budou prodávat tradiční německé štoly z partnerského města Bad Hersfeldu, takže po dobu dní, tomu ve smlouvě vymezených, dražitel přenechá stánek městu,“ objasnila mluvčí Hajduková.

Šumperk - dražební komise zdroj foto:šumpersko.net

V letošním město roce, podle součtu na místě, v porovnání s loňským rokem, více získalo. „Udělal jsem rychlý přehled a letos jsme na tom lépe,“ prohlásil Bohuslav Vondruška z odboru kultury a vnějších vztahů.

držba - výsledky zdroj:mus

 

Autor: red.,a.č., foto: sumpersko.net

Fotogalerie

Šumperk - dražba domečků na předvánoční trhy foto: sumpersko.net

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.