Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 15. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Radnice přijímá nominace na Cenu města Zábřeh

15.10.2019 - Radnice přijímá nominace na Cenu města Zábřeh -...

Počasí

15.10.2019 - Úterý

Teplota: 21 / 14 - Oblačno

16.10.2019 - Středa

Teplota: 15 / 10 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

V Šumperku zazpívá Maryna Vyskvorkina

27. listopadu 2014 - 11:55

Zpět na seznam článků

Operní diva ruského původu

V Šumperku zazpívá Maryna Vyskvorkina

Maryna Vyskvorkina zdroj foto:d.k.

Stává se tradicí, že v adventním čase hostí Dům kultury Šumperk některou z předních operních pěvkyň. Po vyprodaných vánočních koncertech Evy Urbanové a Dagmar Peckové se letos představí publiku sólistka Národního divadla v Praze Maryna Vyskvorkina.

Koncert sopranistky ruského původu v doprovodu klavíristky Světlany Janové bude rozdělen do tří žánrových celků. Zazní klasické operní kusy od Verdiho, Pucciniho a Čajkovského. Dále se posluchači mohou těšit na jazzové improvizace Světlany Janové, která odehraje variace na tvorbu A.L. Webera a F.X. Grubera. Závěr koncertu pak bude patřit vánočně laděným písním.

Mezinárodní kariéra Maryny Vyskvorkiny začala v roce 1998. Z operních rolí má na repertoáru především Violettu, kterou zpívala ve vídeňské, oděské a hamburské Státní opeře a Gildu ve Verdiho Rigolettovi, s níž vystoupila v Gran Opera v americkém Connecticutu, v Teatro Massimo v Palermu a ve Státní opeře Praha. V operních domech ve Vídni, ve Stamfordu, v Parmě, Piacenze a v Karlsruhe ztvárnila titulní roli Donizettiho Lucie di Lammermoor.

Maryna Vyskvorkina zdroj foto:d.k.

Vedle mnoha dalších operních rolí má na kontě několik prestižních ocenění, v roce 2000 zvítězila v mezinárodní pěvecké soutěži Gianfranco Masini Credem v Reggio Emilia v Itálii.

Do Šumperka zavítá Maryna Vyskvorkina ve středu 10. prosince. Ve velkém sále domu kultury vystoupí od 19 hodin. Vstupné se pohybuje od 200 do 300 korun.

Autor: red.,d.k.

Fotogalerie

Maryna Vyskvorkina               zdroj foto:d.k.

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.