Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 20. března 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nejlepší webové stránky mají v Mohelnici a Lipové – lázních

19.03.2019 - Nejlepší webové stránky mají v Mohelnici a Lipové –...

Počasí

Jasno

20.03.2019 - Středa

Teplota: 8 / 0 - Jasno

Oblačno

21.03.2019 - Čtvrtek

Teplota: 11 / 3 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

V březnu jsme tankovali horší benzín i naftu

13. dubna 2013 - 13:33

Zpět na seznam článků

Odchylky od jakostních norem byly velmi závažné

V březnu jsme tankovali horší benzín i naftu

ilustrační snímek zdroj foto:ČOI

Po prvních měsících roku, kdy byl zjištěn velmi nízký počet nejakostních pohonných hmot, představují březnové výsledky kontrol ČOI pro spotřebitele nepříznivou zprávu.

Deset vzorků z 223 odebraných nevyhovělo jakostním požadavkům příslušných technických norem. „Laboratorní rozbory odebraných vzorků prokázaly odchylky od jakostních norem u tří vzorků automobilových benzinů, pěti vzorků motorové nafty a dvou vzorků směsného paliva, z toho u tří z nich velmi závažné,“ řekl Vladimír Velčovský, ústřední ředitel ČOI. „Mám v plánu setkat se se zástupci profesních sdružení distributorů pohonných hmot a jednat s nimi o nedostatcích ve kvalitě motorových paliv zjišťovaných při našich kontrolách. Chci se seznámit s jejich názory, mimo jiné na současnou situaci na trhu i na připravovanou novelu zákona o pohonných hmotách.“ 

Automobilového benzinu bylo v březnu odebráno a kontrolováno čtyřiasedmdesát vzorků benzinů. Požadavkům jakostních norem nevyhověly celkem tři vzorky. Motorové nafty bylo odebráno a kontrolováno v březnu sto vzorků. Z tohoto počtu nevyhovělo požadavkům příslušné jakostní normy pět vzorků.  Směsné palivo ve sledovaném období bylo odebráno a kontrolováno celkem deset vzorků. Z nich dva nesplnily požadavky příslušné technické normy.

Zjištění deseti nejakostních vzorků z 223 kontrolovaných motorových paliv signalizuje ve sledovaném období zhoršení jejich jakosti (z 2,4 procent v únoru na 4,5 procent v březnu).

Autor: red.,J.Jelínková

Fotogalerie

ilustrační snímek                    zdroj foto:ČOI

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.