Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 20. února 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

FOTO: Pyrotechnici a hasiči cvičili s výškovou technikou

20.02.2024 - FOTO: Pyrotechnici a hasiči cvičili s výškovou technikou...

Počasí

20.02.2024 - Úterý

Teplota: 8 / 4 - Zataženo

21.02.2024 - Středa

Teplota: 8 / 3 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

V březnu startuje v Šumperku jarní úklid komunikací

25. února 2023 - 09:42

Zpět na seznam článků

Harmonogram je na webu města

V březnu startuje v Šumperku jarní úklid komunikací

Šumperk zdroj foto: archiv

V pondělí 6. března zahájí firma Recovera Technický servis, která se v Šumperku stará o silnice a chodníky, jež jsou ve správě města, pravidelný jarní úklid. Předcházet mu bude předčištění komunikací a cyklopruhů podél silnic. Poté přijde na řadu vlastní úklid ulic, který potrvá zhruba měsíc. Začátkem dubna pak vyrazí technika na očistu parkovišť. „Vše samozřejmě bude záviset na klimatických podmínkách," upřesnila tisková mluvčí šumperské radnice Soňa Singerová.

Úklid komunikací potrvá přibližně do poloviny dubna a upozorní na něj dopravní značky se zákazem stání s vyznačením termínu a hodiny provádění prací. Řidičům, jež toto přenosné dopravní značení nebudou respektovat, hrozí postih v podobě pokuty od městské policie. „Prosíme řidiče, aby sledovali, zda v ulici, kde parkují, nejsou značky, které na úklid upozorňují. Značení bude instalováno vždy týden před jeho zahájením,“ upozornila vedoucí oddělení komunálních služeb Eva Nádeníčková. Pokud řidiči tyto značky neuposlechnou, čeká je pokuta.

Jako první vjede technika tradičně na náměstí u radnice a do přilehlých ulic. Současně s komunikacemi se budou uklízet i vybrané chodníky. Jako poslední přijdou na řadu parkovací plochy, ty se budou letos čistit nově i v pátek. „Při nepříznivých povětrnostních podmínkách proběhne jarní očista dané ulice v náhradním termínu,“ podotkla Nádeníčková a připomněla, že harmonogram jarního úklidu komunikací a parkovišť je zveřejněn na webu města.

Autor: red., mus. S. Singerová

Fotogalerie

Šumperk                   zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Silvestr s otužilci v Bludově

Silvestr s otužilci v Bludově

Fotek: 99
Přidáno: 31.12.2023

Vánoce na zámku Velké Losiny

Vánoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 49
Přidáno: 28.12.2023

Zabíjačkové hody

Zabíjačkové hody

Fotek: 30
Přidáno: 16.12.2023

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.