Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 30. května 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Sportovní hry seniorů

29.05.2024 - Sportovní hry seniorů - Konal se již devátý ročník

Počasí

30.05.2024 - Čtvrtek

Teplota: 20 / 11 - obcasny-Déšť

31.05.2024 - Pátek

Teplota: 20 / 12 - Bouřky

Zde je místo pro Vaši reklamu

V červenci láká kino Retro i na alternativní program

25. června 2020 - 17:40

Zpět na seznam článků

Dvakrát naživo unikátní představení ve stylu „nového cirkusu“

V červenci láká kino Retro i na alternativní program

Zábřeh - kino Retro zdroj foto: archiv

Nezvykle alternativní program připravilo pro svoje diváky na červenec zábřežské kino Retro. První polovinu měsíce bude věnovat projektu Tady Vary, dvakrát nabídne promítání pod otevřeným nebem a dvakrát naživo unikátní představení ve stylu „nového cirkusu“ v podání světoznámých souborů.

Přehlídka Tady Vary představí od 3. do 11. července ucelený programový blok letošního ročníku karlovarského filmového festivalu. „Filmy budou uváděny ve dvou představeních denně, s výjimkou zahajovacího a zakončovacího dne, kdy proběhnou pouze večerní projekce,“ informovala vedoucí biografu Věra Smrčková.

Každý ze snímků bude mít pouze jedno exkluzivní představení, které proběhne ve všech zúčastněných kinech ve stejný okamžik. Také v Zábřehu se tak bude například ve středu 8. července promítat ve světové premiéře portrét zpěváka Miro Žbirky s názvem Meky. Cena vstupenek na jednotlivá představení je jednotná a činí příznivých 80 korun.

Zcela unikátní možnost sledovat představení naživo, tedy v reálném čase, připravuje Retro na 18. a následně 31. července. V polovině měsíce to bude premiérové představení Kaleidoscope v podání divadelního souboru Cirk La Putyka, kdy osm akrobatů, herců a tanečníků nabídne dynamickou cirkusovou podívanou plnou náročných akrobatických čísel. „Inscenace Kaleidoscope vznikala během koronavirové pandemie, proces jejího vzniku tak museli tvůrci přizpůsobit platným omezením. Na zkouškách byl kvůli zavřeným hranicím finský režisér Maksim Komaro přítomen jen díky internetu,“ uvedla Smrčková.

Poslední červencový den odehraje v Retru divadelní spolek Loseres Cirque Company tanečně-akrobatické představení s názvem Vzduchem na motivy knihy Richarda Bacha Jonathan Livingston Racek. „Představení vzniklo na základě kostry příběhu o rackovi, který díky vášni pro let překonal své hranice, naučil se létat a tím inspiroval další racky v hejnu,“ popsala leitmotiv příběhu šéfka zábřežského kina.

Začátky představení „nového cirkusu“ jsou plánovány vždy na jednadvacátou hodinu, cena vstupenky činí 150 korun.

Autor: red., Z. David

Fotogalerie

Zábřeh - kino Retro             zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.