Pondělí 06. července 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Jak jezdí nejen motorkáři přes Červenohorské sedlo

05.07.2020 - Jak jezdí nejen motorkáři přes Červenohorské sedlo -...

Počasí

06.07.2020 - Pondělí

Teplota: 23 / 16 - Oblačno

07.07.2020 - Úterý

Teplota: 19 / 12 - PoloJasno

V červenci láká kino Retro i na alternativní program

25. června 2020 - 17:40

Zpět na seznam článků

Dvakrát naživo unikátní představení ve stylu „nového cirkusu“

V červenci láká kino Retro i na alternativní program

Zábřeh - kino Retro zdroj foto: archiv

Nezvykle alternativní program připravilo pro svoje diváky na červenec zábřežské kino Retro. První polovinu měsíce bude věnovat projektu Tady Vary, dvakrát nabídne promítání pod otevřeným nebem a dvakrát naživo unikátní představení ve stylu „nového cirkusu“ v podání světoznámých souborů.

Přehlídka Tady Vary představí od 3. do 11. července ucelený programový blok letošního ročníku karlovarského filmového festivalu. „Filmy budou uváděny ve dvou představeních denně, s výjimkou zahajovacího a zakončovacího dne, kdy proběhnou pouze večerní projekce,“ informovala vedoucí biografu Věra Smrčková.

Každý ze snímků bude mít pouze jedno exkluzivní představení, které proběhne ve všech zúčastněných kinech ve stejný okamžik. Také v Zábřehu se tak bude například ve středu 8. července promítat ve světové premiéře portrét zpěváka Miro Žbirky s názvem Meky. Cena vstupenek na jednotlivá představení je jednotná a činí příznivých 80 korun.

Zcela unikátní možnost sledovat představení naživo, tedy v reálném čase, připravuje Retro na 18. a následně 31. července. V polovině měsíce to bude premiérové představení Kaleidoscope v podání divadelního souboru Cirk La Putyka, kdy osm akrobatů, herců a tanečníků nabídne dynamickou cirkusovou podívanou plnou náročných akrobatických čísel. „Inscenace Kaleidoscope vznikala během koronavirové pandemie, proces jejího vzniku tak museli tvůrci přizpůsobit platným omezením. Na zkouškách byl kvůli zavřeným hranicím finský režisér Maksim Komaro přítomen jen díky internetu,“ uvedla Smrčková.

Poslední červencový den odehraje v Retru divadelní spolek Loseres Cirque Company tanečně-akrobatické představení s názvem Vzduchem na motivy knihy Richarda Bacha Jonathan Livingston Racek. „Představení vzniklo na základě kostry příběhu o rackovi, který díky vášni pro let překonal své hranice, naučil se létat a tím inspiroval další racky v hejnu,“ popsala leitmotiv příběhu šéfka zábřežského kina.

Začátky představení „nového cirkusu“ jsou plánovány vždy na jednadvacátou hodinu, cena vstupenky činí 150 korun.

Autor: red., Z. David

Fotogalerie

Zábřeh - kino Retro             zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

Pozvánka na šumperskou rozhlednu

Pozvánka na šumperskou rozhlednu

Otevřena je od úterý do neděle

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.