Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 31. července 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Letní Flora Olomouc – Souznění s přírodou

30.07.2021 - Letní Flora Olomouc – Souznění s přírodou -...

Počasí

31.07.2021 - Sobota

Teplota: 25 / 16 - Bouřky

01.08.2021 - Neděle

Teplota: 19 / 14 - Bouřky

Zde je místo pro Vaši reklamu

V dubnu se otevřou půjčovny kol ČD také na střední Moravě

26. března 2016 - 10:22

Zpět na seznam článků

Největší tuzemský přepravce rozšiřují nabídku o další tři půjčovny

V dubnu se otevřou půjčovny kol ČD také na střední Moravě

ilustrační snímek zdroj foto: ČD

České dráhy letos rozšiřují nabídku o další tři půjčovny v Olomouckém a Zlínském kraji. Půjčovny nabízejí kvalitní značková kola s výbavou, k dispozici jsou také elektrokola, dětská kola nebo sedačky pro nejmenší. Zákazníkům je služba Bike v těchto krajích k dispozici do 31. října letošního roku.

Půjčovny kol přímo od dopravce přinášejí cykloturistům řadu výhod při poznávání zajímavých míst. „Stačí si naplánovat trasu, dojet vlakem do některé ze stanic, kde je půjčovna kol k dispozici, a dál se vydat po své ose. Cestující tak nemá žádné starosti s přepravou kola na místo výletu, ceny půjčovného jsou dostupné široké veřejnosti, navíc přeprava vypůjčených kol je na vybraných trasách zcela zdarma, stačí uhradit jízdné a předložit nájemní smlouvu. Zdarma je také uložení ve vybraných úschovnách dopravce,“ objasnila tisková mluvčí Kateřina Šubová.

Zapůjčení kola je velmi snadné. Je potřeba mít u sebe dva platné osobní průkazy, složit zálohu, uzavřít smlouvu a po zaplacení půjčovného vyrazit. Zálohu cestující dostanou zpět po vrácení kola. Rezervaci kol lze zajistit také prostřednictvím e-mailu či telefonu.

ilustrační snímek zdroj foto: ČD

Dopravce nově otevírá půjčovnu v Přerově. Spolu se zábřežskou, olomouckou, hranickou půjčovnou a s půjčovnou v Lipníku nad Bečvou nabízejí České dráhy v Olomouckém kraji téměř padesát krosových kol, čtyři dětská kola a dvě elektrokola. „Nejširší je tradičně nabídka v olomoucké půjčovně na hlavním nádraží. Nabízí dvacet krosových kol, dvě dětská, dvě dětské cyklosedačky i dvě elektrokola, otevřena je denně od sedmi ráno do jednadvaceti hodin. Po sedmi krosových kolech mají půjčovny v Hranicích a Lipníku, v Zábřehu nabízejí šest krosových kol. V Hranicích je otevřeno denně od sedmi ráno do jednadvaceti hodin, v Lipníku pak denně od sedmi ráno do dvaceti hodin, v Zábřehu od čtvrt na osm ráno do devatenácti hodin,“ informovala mluvčí Šubová.

Nově otevřená přerovská půjčovna nabízí sedm krosových kol, dvě dětská a dvě dětské cyklosedačky denně mezi sedmou ranní a půl devátou večerní.

ilustrační snímek zdroj foto: ČD

Tratě s bezplatnou přepravou vypůjčených kol v osobních a spěšných vlacích: trať 270 v úseku Olomouc hl.n. – Zábřeh na Moravě, trať 270 v úseku Olomouc hl.n. – Přerov, trať 270 v úseku Přerov – Hranice na Moravě, trať 271 v úseku Prostějov hl.n. – Dzbel, trať 273 v úseku Prostějov hl.n. – Červenka, trať 275 v úseku Olomouc hl.n. – Senice na Hané, trať 280 v úseku Hranice na Moravě – Valašské Meziříčí, trať 291 v úseku Zábřeh na Moravě – Šumperk, trať 292 v úseku Šumperk – Jeseník, trať 300 v úseku Přerov – Nezamyslice, trať 301 v úseku Olomouc hl.n. – Prostějov hl.n. , trať 310 v úseku Olomouc hl.n. – Moravský Beroun

Ceník půjčovného v půjčovnách je k dispozici na internetových stránkách přepravce i v nádražních budovách.

Autor: red., K. Šubová

Fotogalerie

ilustrační snímek                 zdroj foto: ČD

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.