Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 23. července 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Jedenáctý ročník Revival Invaze zaduní nočním Šumperkem

23.07.2019 - Jedenáctý ročník Revival Invaze zaduní nočním...

Počasí

23.07.2019 - Úterý

Teplota: 27 / 18 - Oblačno

24.07.2019 - Středa

Teplota: 29 / 15 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

„V historii Čech a Moravy se už po staletí opakují různé klíčové události a je na každém z nás, jak se k nim v daném okamžiku postavíme,“ říká režisér Lubomír Hlavsa

11. dubna 2018 - 07:11

Zpět na seznam článků

Poslední útěk Jeronýma Pražského

Po Krobotově Kvartetu a Cieslarově komedii Věčně tvá nevěrná připravilo zábřežské kino pro svoje diváky další ze série filmových předpremiér.

Tentokrát se bude jednat o dokumentární drama Poslední útěk Jeronýma Pražského vzešlé z dílny šumperské filmové společnosti Vistafilm manželů Hlavsových. „Film jsem se rozhodl natočit jako komorní doku-drama, snažil jsem se však, aby nebyl informačně chudý. Nechtěl jsem pouze oprášit nějakou zapomenutou osobnost českých dějin, ale také připomenout, že v historii Čech a Moravy se už po staletí v principu opakují různé klíčové události a je na každém z nás, jak se k nim v daném okamžiku postavíme,“ uvedl ke svému filmu režisér Lubomír Hlavsa.

Jeroným Pražský - Ondřej Vetchý a Lubomír Hlavsa zdroj foto: z.k.

Snímek přibližuje závěrečnou etapu života prvního českého filozofa Jeronýma Pražského a volně navazuje na hraný dokument Jan Hus – cesta bez návratu. „Po projekci filmu se uskuteční beseda s jeho tvůrci, na níž kromě manželů Hlavsových přislíbili účast herci, kteří ztvárnili hlavní role – Ondřej Vetchý a Jitka Čvančarová,“ láká do Retra jeho vedoucí Věra Smrčková.

V dokumentárním dramatu Poslední útěk Jeronýma Pražského se objeví také Petr Kostka, Alois Švehlík, Radek Holub, Vladimír Kratina, Vladimír Javorský, Václav Vydra nebo šumperští Matěj Kašík a Petr Komínek.

Zábřežská předpremiéra filmu se uskuteční v pátek 20. dubna od dvaceti hodin, pořadatelé upozorňují, že do volného prodeje byl uvolněn pouze omezený počet vstupenek.

Autor: red., z.k.

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.