Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 13. listopadu 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zimní příhody Včelích medvídků

12.11.2019 - Zimní příhody Včelích medvídků - Připravilo Divadlo...

Počasí

13.11.2019 - Středa

Teplota: 6 / 3 - obcasny-Déšť

14.11.2019 - Čtvrtek

Teplota: 7 / 2 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

„V historii Čech a Moravy se už po staletí opakují různé klíčové události a je na každém z nás, jak se k nim v daném okamžiku postavíme,“ říká režisér Lubomír Hlavsa

11. dubna 2018 - 07:11

Zpět na seznam článků

Poslední útěk Jeronýma Pražského

Po Krobotově Kvartetu a Cieslarově komedii Věčně tvá nevěrná připravilo zábřežské kino pro svoje diváky další ze série filmových předpremiér.

Tentokrát se bude jednat o dokumentární drama Poslední útěk Jeronýma Pražského vzešlé z dílny šumperské filmové společnosti Vistafilm manželů Hlavsových. „Film jsem se rozhodl natočit jako komorní doku-drama, snažil jsem se však, aby nebyl informačně chudý. Nechtěl jsem pouze oprášit nějakou zapomenutou osobnost českých dějin, ale také připomenout, že v historii Čech a Moravy se už po staletí v principu opakují různé klíčové události a je na každém z nás, jak se k nim v daném okamžiku postavíme,“ uvedl ke svému filmu režisér Lubomír Hlavsa.

Jeroným Pražský - Ondřej Vetchý a Lubomír Hlavsa zdroj foto: z.k.

Snímek přibližuje závěrečnou etapu života prvního českého filozofa Jeronýma Pražského a volně navazuje na hraný dokument Jan Hus – cesta bez návratu. „Po projekci filmu se uskuteční beseda s jeho tvůrci, na níž kromě manželů Hlavsových přislíbili účast herci, kteří ztvárnili hlavní role – Ondřej Vetchý a Jitka Čvančarová,“ láká do Retra jeho vedoucí Věra Smrčková.

V dokumentárním dramatu Poslední útěk Jeronýma Pražského se objeví také Petr Kostka, Alois Švehlík, Radek Holub, Vladimír Kratina, Vladimír Javorský, Václav Vydra nebo šumperští Matěj Kašík a Petr Komínek.

Zábřežská předpremiéra filmu se uskuteční v pátek 20. dubna od dvaceti hodin, pořadatelé upozorňují, že do volného prodeje byl uvolněn pouze omezený počet vstupenek.

Autor: red., z.k.

Fotogalerie

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Spirituál kvintet koncertoval v Zábřehu

Spirituál kvintet koncertoval v Zábřehu

Fotek: 75
Přidáno: 31.10.2019

Benefiční koncert pro Pontis

Benefiční koncert pro Pontis

Fotek: 55
Přidáno: 28.10.2019

DŽEMFEST 2019 - III.

DŽEMFEST 2019 - III.

Fotek: 56
Přidáno: 21.10.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.