Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 03. března 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Do Retra míří legendární včelí medvídci

03.03.2024 - Do Retra míří legendární včelí medvídci - Pozvání...

Počasí

03.03.2024 - Neděle

Teplota: 12 / 9 - Oblačno

04.03.2024 - Pondělí

Teplota: 13 / 8 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

„V historii Čech a Moravy se už po staletí opakují různé klíčové události a je na každém z nás, jak se k nim v daném okamžiku postavíme,“ říká režisér Lubomír Hlavsa

11. dubna 2018 - 07:11

Zpět na seznam článků

Poslední útěk Jeronýma Pražského

Po Krobotově Kvartetu a Cieslarově komedii Věčně tvá nevěrná připravilo zábřežské kino pro svoje diváky další ze série filmových předpremiér.

Tentokrát se bude jednat o dokumentární drama Poslední útěk Jeronýma Pražského vzešlé z dílny šumperské filmové společnosti Vistafilm manželů Hlavsových. „Film jsem se rozhodl natočit jako komorní doku-drama, snažil jsem se však, aby nebyl informačně chudý. Nechtěl jsem pouze oprášit nějakou zapomenutou osobnost českých dějin, ale také připomenout, že v historii Čech a Moravy se už po staletí v principu opakují různé klíčové události a je na každém z nás, jak se k nim v daném okamžiku postavíme,“ uvedl ke svému filmu režisér Lubomír Hlavsa.

Jeroným Pražský - Ondřej Vetchý a Lubomír Hlavsa zdroj foto: z.k.

Snímek přibližuje závěrečnou etapu života prvního českého filozofa Jeronýma Pražského a volně navazuje na hraný dokument Jan Hus – cesta bez návratu. „Po projekci filmu se uskuteční beseda s jeho tvůrci, na níž kromě manželů Hlavsových přislíbili účast herci, kteří ztvárnili hlavní role – Ondřej Vetchý a Jitka Čvančarová,“ láká do Retra jeho vedoucí Věra Smrčková.

V dokumentárním dramatu Poslední útěk Jeronýma Pražského se objeví také Petr Kostka, Alois Švehlík, Radek Holub, Vladimír Kratina, Vladimír Javorský, Václav Vydra nebo šumperští Matěj Kašík a Petr Komínek.

Zábřežská předpremiéra filmu se uskuteční v pátek 20. dubna od dvaceti hodin, pořadatelé upozorňují, že do volného prodeje byl uvolněn pouze omezený počet vstupenek.

Autor: red., z.k.

Fotogalerie

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Kollárovci v Šumperku

Kollárovci v Šumperku

Fotek: 82
Přidáno: 26.02.2024

Silvestr s otužilci v Bludově

Silvestr s otužilci v Bludově

Fotek: 99
Přidáno: 31.12.2023

Vánoce na zámku Velké Losiny

Vánoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 49
Přidáno: 28.12.2023

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.