Středa 19. prosince 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zraněním řidiče skončila dopravní nehoda u Hrabové

19.12.2018 - Zraněním řidiče skončila dopravní nehoda u Hrabové -...

Počasí

Zataženo

19.12.2018 - Středa

Teplota: 2 / -2 - Zataženo

obcasny-Déšť

20.12.2018 - Čtvrtek

Teplota: 1 / -4 - obcasny-Déšť

V kraji přibylo míst, kam mohou turisté zdarma

27. června 2018 - 09:34

Zpět na seznam článků

Díky Olomouc region Card

V kraji přibylo míst, kam mohou turisté zdarma

hrad Šternerk zdroj foto: OLK

Přibližně dvě stě míst mohou letos zdarma nebo s výraznými slevami navštívit turisté v Olomouckém kraji.

Stačí, když si na začátku výletu pořídí Olomouc region Card. Rodinám s dětmi se může hodit právě o začínajících letních prázdninách. „Tento projekt, na němž se podílíme s městem Olomouc, má jasný cíl, a tím je podpora turistických regionů Střední Morava a Jeseníky. Díky kartě mohou návštěvníci poznat řadu zajímavých lokalit a přitom ušetřit tisíce korun,“ řekl Ladislav Okleštěk. Hejtman Olomouckého kraje zároveň dodal, že letos se do projektu nově zapojilo hned osmnáct míst, kam se turisté s kartou dostanou úplně zdarma.

mapa zdroj: OLK

Většina z nich je na Jesenicku. „Kromě autobusové dopravy z Jeseníku do Priessnitzových lázní mohou turisté bezplatně také do lázeňského Muzea kostek, nebo do Parku her. Nově se zapojilo i Muzeum veteránů v České Vsi, Fauna park v Lipové – lázních a řada dalších atraktivních míst,“ doplnil vedoucí krajského oddělení cestovního ruchu Radek Stojan.

Karta Olomouc region Card funguje třináct let ve dvou a pětidenní variantě. Její držitelé zdarma navštíví hrady, zámky, muzea a jiné památky. „Nemusí shánět lístky na městskou dopravu v Olomouci, ušetří v aquaparcích i dalších sportovních a relaxačních zařízeních. Výrazně méně utratí v restauracích a za ubytování. Ke každé kartě dostanou turisté navíc stostránkového průvodce s podrobnými informacemi o výhodách i místech a zařízeních, která slevy poskytují,“ upřesnila Eva Knajblová z oddělení cestovního ruchu a vnějších vztahů Olomouckého kraje.

Více informací ZDE

 
 

Autor: red., olk

Fotogalerie

hrad Šternerk                   zdroj foto: OLK

Další články z rubriky

Lesníci posílili hlídky v lesích

Lesníci posílili hlídky v lesích

Dělají opatření proti zlodějům vánočních stromků

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.