Úterý 16. srpna 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Ani praktické, ani oblíbené

16.08.2022 - Ani praktické, ani oblíbené - Už šestnáct let lze v...

Počasí

16.08.2022 - Úterý

Teplota: 29 / 16 - SkoroJasno

17.08.2022 - Středa

Teplota: 30 / 15 - SkoroJasno

V kraji přivítáme téměř čtyři tisíce sportovců

05. května 2022 - 09:19

Zpět na seznam článků

Olympiáda dětí a mládeže v Olomouckém kraji se blíží

V kraji přivítáme téměř čtyři tisíce sportovců

Olympiáda dětí a mládeže v Olomouckém kraji se blíží zdroj foto: OLK

V celé České republice právě vrcholí kvalifikační závody na Olympiádu dětí a mládeže (ODM). Kdo přesně bude reprezentovat čtrnáct krajů, se dozvíme na konci května.

Už teď je ale jasné, že Olomoucký kraj bude od 26. do 30. června hostit téměř čtyři tisíce sportovců. „Olympiáda dětí a mládeže se v našem kraji měla konat už loni, ale kvůli špatné covidové situaci a nezbytným opatřením se musela odložit. Pro mnoho dětí se tak posunul i jejich sportovní cíl. V tuto chvíli ještě ladí formu, ale už za několik týdnů změří své síly. Všem mladým sportovcům přeji, ať se jim líbí nejen olympiáda samotná, ale ať si užijí i Olomouce a dalších měst Olomouckého kraje, kde budou sportovní klání probíhat. A našim želízkům v ohni budu držet palce,“ řekl hejtman Josef Suchánek.

Olympiáda dětí a mládeže v Olomouckém kraji se blíží zdroj foto: OLK

Olympiádou dětí a mládeže bude žít najednou hned šest měst.

Prostějov bude hostit mladé naděje tenisu, florbalu, dráhové cyklistiky i volejbalu. Do Velké Bystřice se podívají házenkáři a házenkářky si zase užijí skvělý povrch Žeravické haly. Do Přerova zamíří střelci, beachvolejbalisté otestují písek na koupališti v Kojetíně a vyznavače BMX najdete na dráze v Uničově. V Olomouci se potkají ti nejlepší mladí sportovci a sportovkyně v plavání – a to i synchronizovaném, kanoistice, atletice, sportovní gymnastice, fotbalu, basketbalu, fotbalu, badmintonu, tanečním sportu, volejbalu, šermu, judu, karate a neztratí se ani orientační běžci.

Během čtyř dnů se rozdá téměř šest set devadesát sad medailí. Jejich původní návrh vznikl z pera studentky grafického oboru na VOŠ a SPŠ v Šumperku Karolíny Ščučkové, která je současně autorkou návrhu maskota. „Sportovci, kteří se umístí na prvních příčkách, prožijí hned dva předávací ceremoniály. Na sportovišti dostanou plyšového maskota Oldu a u Olympijského domu v Pevnosti poznání pak bude každý den v podvečerních hodinách slavnostní medailový ceremoniál. Veřejnost tak zveme nejen na sportoviště, ale právě i do Olympijského domu a věříme, že sportovci si svůj velký den užijí na maximum,“ upozornil Michal Zácha, náměstek hejtmana pro oblast sportu.

Olympiáda dětí a mládeže v Olomouckém kraji se blíží zdroj foto: OLK

Olympijský dům bude volně přístupný a nabídne také vzdělávací zónu věnovanou olympismu a olympijským hodnotám.

Novinkou celé akce je doprovodný program pro školy, který odstartoval už v dubnu. Učitelé díky němu získají vzdělávací materiály pro své hodiny a žáci mohou vyhrát zážitkový výlet na ODM i trénink s top sportovcem. „Chceme zprostředkovat zážitky s olympijskou tématikou žákům základních škol a víceletých gymnázií, motivovat je k fandění jejich reprezentantům na Olympiádě dětí a mládeže, a posilovat či probudit v mladých zájem o sport,“ říká místopředseda Českého olympijského výboru Filip Šuman.

V neděli 26. června, před slavnostním zahájením, proběhne už tradiční konference věnovaná podpoře sportování mládeže za účasti hejtmanů a dalších státních zástupců. „Zahajovací ceremoniál se pak uskuteční na Andrově stadionu v Olomouci, moderovat ho bude Libor Bouček. Po slavnostním nástupu výprav s vlajkonoši, kterými budou olympionici z daného kraje, zahraje kapela Slza. Vlajkonoše i hlavního ambasadora, který zapálí oheň ODM, odtajníme 20. června,“ uvedla tisková mluvčí kraje Eva Knajblová.

Autor: red., E. Knajblová, zdroj foto: OLK, archiv

Fotogalerie

Olympiáda dětí a mládeže v Olomouckém kraji se blíží   zdroj foto: OLK

Další články z rubriky

Olomoucký kraj protkne Arcibiskupská stezka

Olomoucký kraj protkne Arcibiskupská stezka

Upozorní na poselství historie

Letní Flora Olomouc je zrušena

Letní Flora Olomouc je zrušena

Vše urychlil covid a zdražování

Exkluzivní Fotogalerie

Výstava mečíků v Rapotíně III.

Výstava mečíků v Rapotíně III.

Fotek: 63
Přidáno: 06.08.2022

Výstava mečíků v Rapotíně II.

Výstava mečíků v Rapotíně II.

Fotek: 54
Přidáno: 06.08.2022

Výstava mečíků v Rapotíně I.

Výstava mečíků v Rapotíně I.

Fotek: 68
Přidáno: 06.08.2022

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.