Kostka srdce
fitnesskotelna
Kostka srdce
Pondělí 27. ledna 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

SHK Hodonín vs Draci Šumperk 4:3

26.01.2020 - SHK Hodonín vs Draci Šumperk 4:3 - Reportáž ze zápasu

Počasí

27.01.2020 - Pondělí

Teplota: 1 / -2 - Sníh

28.01.2020 - Úterý

Teplota: 1 / 0 - Sníh

čokoláda

V loňském roce více nehod na drahách, usmrcených i zraněných

03. ledna 2020 - 17:50

Zpět na seznam článků

Letos již pět mrtvých

V loňském roce více nehod na drahách, usmrcených i zraněných

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

V loňském roce zemřelo na dráhách v České republice celkem 247 osob, což je o osm procent více než předloni. Celkový počet mimořádných událostí, usmrcených i zraněných opět vzrostl. Během prvních dvou dnů letošního roku navíc Drážní inspekce již eviduje pět usmrcených při střetu vlaku s osobou (proti stejnému období roku 2019 jde o pětinásobný nárůst).

MU 2019 zdroj: Drážní inspekce

Největší podíl na počtu usmrcených osob ve statistických výstupech Drážní inspekce každoročně zaujímají střety vlaku s člověkem. „V roce 2019 se zvýšil počet střetů vlaku s osobou o dvanáct procent, což vzhledem k procentu úmrtnosti při těchto nehodách, kdy 77 procent těchto nehod je s následkem smrti, mělo vliv i na nárůst počtu usmrcených, jichž bylo více o deset procent,“ uvedl tiskový mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

ZP 2019 zdroj: Drážní inspekce

Ještě větší nárůst, a to o dvacet dva  procent eviduje Drážní inspekce v případě zraněných. !Nejtragičtějším měsícem v případě střetu vlaku s osobou v roce 2019 byl duben, nicméně stejně jako v roce 2017 a 2018 byl měsícem s největším počtem nehod říjen,“ upřesnil Martin Drápal.

Osoby 2019 zdroj: Drážní inspekce

Počet střetnutí na železničních přejezdech vloni v porovnání s předchozími léty opět narostl a byl nejvyšší od roku 2013. Počet usmrcených v porovnání s rokem 2018 vzrostl o 21 procent a počet zraněných o 25 procent. „Nejtragičtějším měsícem v souvislosti s nehodami na železničních přejezdech byl jednoznačně červenec, kdy se událo 24 střetnutí, při kterých zahynulo deset osob, což je největší počet usmrcených v jednom kalendářním měsíci za posledních deset let. Největší podíl na této statistice měla nehoda ze 14. července, kdy se ve 14.52 hodin v Černožicích na Královéhradecku střetl spěšný vlak jedoucí z Trutnova do Hradce Králové s osobním automobilem a při této nehodě zahynuly všechny čtyři osoby v automobilu,“ sdělil mluvčí. Velký vliv na celkový počet zraněných při střetnutích na železničních přejezdech mají standardně střetnutí osobních vlaků s nákladními automobily, kdy dochází k vykolejení a ke zranění cestujících ve vlacích

Následky 2019 zdroj: Drážní inspekce

V loňském roce, stejně jako v letech předcházejících, docházelo dle statistických výpočtů Drážní inspekce k úmrtí při každém pátém střetnutí na železničním přejezdu. „ Nejnižší počet střetnutí eviduje inspekce v prosinci, kdy se událo „pouze“ šest střetnutí, při kterých byl usmrcen jeden člověk, přičemž jediným měsícem v roce bez usmrcených osob na železničních přejezdech byl únor, kdy eviduje celkem jedenáct střetnutí,“ uvedl Martin Drápal.

Autor: red., Martin Drápal - Drážní inspekce

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

VIDEO. Soutěž Sestra sympatie

VIDEO. Soutěž Sestra sympatie

Pomůžete Kláře Janské z FN Olomouc do pražského finále?

Pomoc autistům

Pomoc autistům

Malá kniha má velký cíl!

Celní správa vybrala na daních téměř 170,3 miliard

Celní správa vybrala na daních téměř 170,3 miliard

Nejvyšší podíl na příjmech vykazuje inkaso vnitrostátní spotřební daně

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.