Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 05. srpna 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Podnapilé dívky v Jeseníku fyzicky napadly prodavačku

05.08.2020 - Podnapilé dívky v Jeseníku fyzicky napadly prodavačku -...

Počasí

05.08.2020 - Středa

Teplota: 22 / 14 - Zataženo

06.08.2020 - Čtvrtek

Teplota: 27 / 14 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

V novém seriálu České televize se objeví i šumperští herci

05. ledna 2015 - 09:43

Zpět na seznam článků

Vraždy v kruhu se inspirovaly severskými detektivkami

V novém seriálu České televize se objeví i šumperští herci

Petr Král foto: sumpersko.net

Jako otec zavražděného policisty se v jedné z epizod nového dvanáctidílného kriminálního seriálu Vraždy v kruhu představí šumperský herec Petr Král. Pražská mordparta začne vyšetřovat na prvním programu České televize už v pondělí 5. ledna.

Šumperský herec v seriálu ztvárnil malou, ale významnou roli. „Hrál jsem otce policisty zastřeleného šípem při lukostřeleckých závodech,“ přiblížil Král. Postava je vyslýchána hlavním hrdinou Vražd v kruhu majorem Holinou. Představuje ho Ivan Trojan, s jehož otcem Ladislavem se někdejší ředitel šumperského divadla dobře zná. „Hostoval u nás v představení Dvě noci dívkou od Josefa Topola v osudovém roce 1994, kdy byl svědkem požáru divadla. V úterý 25. října jsme oba stáli u knihkupectví a sledovali, jak z divadelní budovy šlehají plameny,“ líčí Král, jemuž nikdy nevymizí z paměti, že populární český herec tehdy tváří v tvář zkáze šumperského stánku dramatických múz plakal. „Obrátil se ke mně a řekl: „Petře, to je konec.“ Myslel tím samozřejmě konec divadla v Šumperku,“ vypravuje Král, jenž je rád, že se jeho slavný kolega mýlil.

Seriál Vraždy v kruhu se inspiroval severskými detektivkami. „Naší ambicí je uvést na tuzemskou scénu výraznou postavu kriminalisty, na němž citelně leží tíha vyšetřování a často i morální odpovědnost plynoucí z faktu, že je mnohdy do případů osobně zapleten. Po vzoru skandinávských detektivek chceme spolu s hlavní postavou zabrousit do všech možných zákoutí našeho společenského i politického života,“ říká kreativní producent ČT Jan Štern.

Vraždy v kruhu zdroj: ČT

Major Holina (Ivan Trojan) je padesátník pracující pro pražskou mordpartu, obávaný kvůli svým nekonvenčním metodám práce a zároveň respektovaný pro svou výkonnost a pohotovost. Všechny jeho kriminalistické případy jsou propojeny s astrologií. „Dvanáct znamení zvěrokruhu slouží seriálu jako kostra pro dvanáct zločinů spáchaných z dvanácti různých pohnutek charakteristických pro to či ono sluneční znamení,“ potvrdil Štern. Asistovat Holinovi při pátrání budou spolupracovník Rosťa (Richard Krajčo) a jeho manželka, astroložka Sabina (Hana Vagnerová). To vše se odehrává v režii Ivana Pokorného a podle scénáře Ivy Procházkové.

Hned v prvním epizodě Pohřbený rozvod se představí také šumperský rodák, absolvent místního gymnázia, úspěšný český divadelní i filmový herec Martin Finger.

herec Martin Finger se objeví v prvním díle seriálu foto: archiv sumpersko.net

Filmaři zavedou diváky na Rohanský ostrov, kde je v horkém letním ránu ve svém autě zavražděna mladá podnikatelka Evelína Vošmiková. Krásná mrtvá žena vypadá jako oběť rituálu. Krátce před smrtí se její a Holinovy (Ivan Trojan) cesty zkřížily. O to intenzivněji komisař pátrá po pachateli brutálního činu. Se svým parťákem Divišem Mrštíkem (Marek Němec) se vydává po stopách Evelíniných milostných vztahů, životních zklamání, nezdařeného manželství a nových nadějí. Vše nasvědčuje tomu, že pachatel nevraždil poprvé.

Dvanáct let stará vražda ze severu Čech, která nebyla nikdy objasněna, v mnoha ohledech připomíná aktuální zločin. Během vyšetřování se rozšiřuje Holinův tým o Rosťu Bora (Richard Krajčo), který si před dvěma lety odnesl trvalé postižení z nezdařeného policejního zásahu. I přes svůj handicap se rychle stává v týmu nepostradatelný. Jeho ženu Sabinu (Hana Vagnerová) spojuje s Mariánem nejen zájem o astrologii. Nečekaná svědkyně potvrdí podezření kriminalistů, ale čas je proti nim.

Premiéra začíná v pondělí 5. ledna ve 20 hodin na ČT1.

Autor: Vladimíra Krejčí

Fotogalerie

Petr Král           foto: sumpersko.net

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Burgenland 2020 II

Burgenland 2020 II

Fotek: 41
Přidáno: 04.08.2020

Burgenland 2020 I

Burgenland 2020 I

Fotek: 43
Přidáno: 04.08.2020

Den s Horskou službou

Den s Horskou službou

Fotek: 34
Přidáno: 20.07.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.