Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 28. ledna 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Vloni inspektoři zjistili jediný nevyhovující burčák

28.01.2022 - Vloni inspektoři zjistili jediný nevyhovující burčák -...

Počasí

28.01.2022 - Pátek

Teplota: 2 / 0 - prehanky-Sníh

29.01.2022 - Sobota

Teplota: 4 / -1 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

V obchodech jsou falšované mléčné výrobky z dovozu

05. srpna 2016 - 16:57

Zpět na seznam článků

Intenzívní kontroly SZPI zjišťují další výrobky

V obchodech jsou falšované mléčné výrobky z dovozu

Camembert Royal Loubek zdroj foto: SZPI

Vzhledem k velkému počtu zjištění falšovaných mléčných výrobků z dovozu Státní zemědělská a potravinářská inspekce pokračuje v intenzívních kontrolách tohoto segmentu na tuzemském trhu. Typickým způsobem falšování je snížení podílu tzv. sušiny a tuku v sušině. „Mléčný tuk je nejnákladnější složkou výrobku a snížení jeho podílu o několik procent zásadně mění charakter potraviny. Je-li skutečný podíl sušiny nebo tuku v sušině mléčného výrobku nižší, než kolik uvádí výrobce na obalu, jedná se klamání spotřebitele,“ uvedl tiskový mluvčí Pavel Kopřiva.

 Při aktuálních kontrolách inspekce zjistila následující šarže nevyhovujících mléčných výrobků:

PRÉSIDENT Rondelé Noix de Dordogné - Čerstvý sýr s vlašskými ořechy z kraje Dordogne - s označením data použitelnosti do  26.07.2016, distributor: Lactalis CZ, země původu: Francie. Výrobce uvedl podíl sušiny 45 procent. „Laboratorní analýza potvrdila pouze 42,6 procent. Výrobek se nacházel v distribuci společnosti Penny Market ,“ sdělil mluvčí Kopřiva.

PRÉSIDENT Rondelé Noix de Dordogné zdroj foto: SZPIPRÉSIDENT Rondelé Noix de Dordogné zdroj foto: SZPI

LIGHT PHILADELPHIA SMETANOVÝ SÝR - s označením data použitelnosti do  10.08.2016, prodávající: ALIMPEX FOOD, země původu: Německo. Výrobce uvedl podíl tuku v sušině 38,5 procent. „Laboratorní analýza ale potvrdila pouze 28,7 procent. Výrobek se nacházel v distribuci společnosti Tesco Stores,“sdělil mluvčí.

LIGHT PHILADELPHIA SMETANOVÝ SÝR zdroj foto: SZPI

LIGHT PHILADELPHIA SMETANOVÝ SÝR zdroj foto: SZPI

Tvaroh ochucený žampiony - s označením data použitelnosti do 07. 07., prodávající: Kaufland, země původu: Německo. Výrobce uvedl podíl tuku v sušině 40 procent. „Laboratorní analýza ale potvrdila pouze 36,5procent. Výrobek se nacházel v distribuci společnosti Kaufland,“ uvedl Pavel Kopřiva.

Tvaroh ochucený žampiony zdroj foto: SZPI

Camembert Royal Loubek - s označením data minimální trvanlivosti do 21. 6. 2016, prodávající: LAKTOIMEX, Praha. Výrobce uvedl podíl sušiny 63 procent. „Laboratorní analýza potvrdila pouze 45,3 procent. Výrobek se nacházel v distribuci společnosti Ahold,“ uvedl mluvčí Kopřiva.

Camembert Royal Loubek zdroj foto: SZPI

Cheesy Singles witth Cheddar, 200 g, Tavený sýr se sýrem Cheddar - s označením data minimální trvanlivosti do 19. 06. 2016, výrobce: Bonifaz Kohler, země původu: Německo. Výrobce uvedl podíl sušiny 49 procent. „Laboratorní analýza potvrdila pouze 47,3 procent. Výrobek se nacházel v distribuci společnosti BILLA,“ uvedl Pavel Kopřiva.

Cheesy Singles witth Cheddar zdroj foto: SZPI

S kontrolovanými osobami inspekce zahájí správní řízení o uložení pokuty. „Vzhledem k trvale neuspokojivým výsledkům kontrol mléčných výrobků z dovozu bude inspekce i nadále držet vysokou intenzitu kontrol tohoto segmentu,“ informoval  Pavel Kopřiva.

 

Autor: red.,P.Kopřiva, zdroj foto:SZPI

Fotogalerie

Camembert Royal Loubek                     zdroj foto: SZPI

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Zima v Jeseníkách 2021

Zima v Jeseníkách 2021

Fotek: 18
Přidáno: 19.12.2021

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Fotek: 73
Přidáno: 11.11.2021

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.11.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.