Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 15. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Radnice přijímá nominace na Cenu města Zábřeh

15.10.2019 - Radnice přijímá nominace na Cenu města Zábřeh -...

Počasí

15.10.2019 - Úterý

Teplota: 21 / 14 - Oblačno

16.10.2019 - Středa

Teplota: 15 / 10 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

V písni Podzim zpívá Václav Neckář o jesenické lesní kolonádě

22. listopadu 2013 - 14:12

Zpět na seznam článků

Kolonáda získala stříbro v anketě Alej roku

Od poloviny září až do svátku svatého Martina probíhala anketa Alej roku, kterou již třetím rokem zaštiťovala nezisková organizace Arnika.

O titul bojovala také lázeňská kolonáda v Priessnitzových léčebných lázních, která nakonec získala krásné druhé místo s celkovým počtem tisíc sto sedmdesát pět hlasů. „Jak uzdravit duši? Tam, kde už nestačí rady psychologů a pilulky psychiatrů, může pomoct síla přírody.Když se řekne „Priessnitzovy lázně“, většina lidí si vybaví vodní léčebné procedury. Účinnou terapií jsou ale i procházky místní kolonádou lemovanou lipovou alejí, která je přístupná i veřejnosti…..Priessnitzova lázeňská kolonáda je klenotem, který je radno opatrovat. Každá procházka v ní z Vás dělá lepšího člověka s o něco lehčí a čistší duší, i plícemi,“ uvedla mimo jiné v nominaci do ankety Alej roku Zdeňka Hanzelová.

lázeňská kolonáda v Priessnitzových léčebných lázních

Alejí roku se stala alej u jihomoravských Jedovnic. „Všem děkujeme za podporu jesenické lesní kolonády a gratulujeme na jih Moravy k vítězství. A pokud byste se rádi zrovna teď prošli po naší kolonádě a nemůžete, pusťte si novou písničku Podzim, kterou pro Václava Neckáře napsal Jaromír Švejdík. Je právě o jesenické kolonádě,“ s úsměvem vysvětluje Věra Janků z Městského úřadu Jeseník.

Autor: red.,V.Janků

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.