Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 12. května 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

První akce na olomoucké Floře po aktuálním rozvolnění

12.05.2021 - První akce na olomoucké Floře po aktuálním rozvolnění...

Počasí

12.05.2021 - Středa

Teplota: 25 / 13 - Bouřky

13.05.2021 - Čtvrtek

Teplota: 16 / 12 - Bouřky

Zde je místo pro Vaši reklamu

V pondělí vyjedou Draci na led!

15. listopadu 2020 - 09:15

Zpět na seznam článků

Jak to vypadá s CHANCE ligou?

V pondělí vyjedou Draci na led!

Ing. Vladimír Velčovský ředitel klubu foto: archiv šumperko.net - Milan Jeřábek

Je to tady! Po déle jak měsíční pauze, kdy zela šumperská Škoda aréna prázdnotou, se do ní v pondělí 16. listopadu vrací Draci. Družina trenéra Sobotky do této doby hlavně z ekonomických důvodů netrénovala a vyčkávala na bližší informace ohledně dalšího pokračování Chance ligy. „Termín, kdy liga začne neznáme, ale už čekat nebudeme," takové je k současné situaci stanovisko ředitele klubu Vladimíra Velčovského. K začátku společných tréninků se vyjádřil i lodivod mužstva, Martin Sobotka: „V pondělí vyjedeme na led, tréninkové vytížení bude záviset na termínu začátku ligy.“

Po dlouhé nevyžádané pauze se Draci opět vrací ke společnému tréninku. Poslední zápas odehrálo mužstvo 10. října proti Benátkám nad Jizerou, následně byly přerušeny všechny sportovní aktivity v České republice. Kromě všech profesionálních i amatérských soutěží byly zakázány společné tréninky ve vnitřních prostorách. Od minulého týdne platí výjimka ministerstva zdravotnictví, která byla udělena profesionálním sportovcům, kteří nyní mohou využívat vnitřní sportoviště, jelikož jde o výkon jejich povolání. Některá prvoligová mužstva na led nastoupila během uplynulého týdne, jiná, jako například Draci, s nástupem na led otálela. Chod tréninků je pro klub ekonomicky náročný, proto mnoho mužstev vyčkávalo na bližší informace o startu ligy. Ty ale nepřichází, proto bylo rozhodnuto, že i v nejisté situaci se Draci příští pondělí vrací na led.

Dle slov ředitele Draků, Vladimíra Velčovského, ale už mužstvo na přesný termín začátku ligy čekat nebude. „Současnou situaci řeší vedení Českého hokeje a ministerstvo zdravotnictví, svaz se snaží vyjednat výjimku ohledně testování, protože PCR testy jsou příliš drahé," informoval Velčovský. „Ve hře jsou antigenní testy, čeká se zda budou moct být využity, cenu za testování metodou RT-PCR většina klubů Chance ligy platit nechce." přiblížil situaci ředitel Draků. Právě testování pomocí PCR testů je největším problémem, hlavně z ekonomického hlediska. I k této problematice se vyjádřil Vladimír Velčovský „My nejsme vůbec promoření," konstatoval, „Testování by u nás probíhalo v plném rozsahu, šlo by o 26 lidí. Jeden test stojí kolem 1 800 korun".

Lze tedy jednoduše spočítat, že jeden ligový zápas by Draky vyšel v přepočtu skoro na 50 tisíc korun. „Paradoxně tedy bychom my zdraví, nepromoření, platili nejvíce, kdežto kluby, které si prošly karanténou po dobu následujících 90 dní, své hráče testovat nemusí," řekl Velčovský. Ředitel klubu se také vyjádřil, jaké by bylo stanovisko Draků k začátku soutěže 21. listopadu, ale s povinnou metodou testování RT-PCR. „Dotčené kluby by v tomto případě žádaly o odklad utkání na pozdější termín. Budeme doufat, že ministerstvo povolí dostupnější antigenní testy, a že by třeba na hokej mohlo přijít i pár set diváků," projevil své současné požadavky a přání Vladimír Velčovský. V současné době Draci odehráli devět utkání. Dohrát jim zbývá 25 zápasů.

K návratu k tréninkovým jednotkám se vyjádřil i trenér mužstva, Martin Sobotka. „Co se týče plánu tréninků, tak se vztahuje k začátku prvního mistrovského utkání" Právě předpokládaný start určí podle kouče intenzitu tréninků. S největší pravděpodobností budeme teď chodit na led, do posilovny a možná proběhne i nějaký trénink v terénu," nastínil svůj plán lodivod.

Pokud by ovšem první zápas padl na sobotu 21. listopadu, zvýšilo by se vytížení Draků. „V tomto případě bychom udělali dvoufázové tréninky, aby se mužstvo dostalo více na led a mohlo, co nejvíce stáhnout ztrátu, kterou nasbíralo během uplynulého období. V případě, že by se začalo hrát později, zatím budou stačit jednofázové tréninky," řekl Sobotka.

Jaká bude kondice a forma týmu po měsíční pauze je otázkou, trenér Sobotka s nadhledem říká, že je na to sám zvědavý. „Mužstvo ode mě žádný plán nedostalo, protože se v mnoha případech o sebe hráči v prvé řadě museli finančně postarat, chodili do práce nebo na brigádu,“ přiblížil situaci v klubu za poslední měsíc trenér. „Já klukům věřím, že přijdou v dobré kondici, a že začátek po pauze nebude velký problém, nějaké instrukce ode mě měli, ale plán právě už skrz jejich pracovní vytížení, nebylo možné vytvořit. Někdo měl možnost využít vlastní posilovny, ostatní trénovali venku, někdo nemohl trénovat vůbec. Trénink se musel odvíjet od možností jednotlivce.“

Nástup na led po pauze se bude dle trenéra Sobotky hodně podobat tradičnímu začátku trénování v červenci. „Samozřejmě, jako všichni ostatní, nemám zkušenost s tím rozjet sezónu, odehrát devět utkání a následně mít šestitýdenní pauzu od trénování na ledě. Myslím si ale, že nástup na led bude kopírovat letní přípravu," odhaduje Sobotka.

Trenér Draků také uvedl, jaká jsou jeho očekávání od týmu, a jak hodnotí doposud odehraná utkání. „Neodehráli jsme v sezóně špatné zápasy, smolná byla porážka v Litoměřicích, kdy jsme hráli 3:3 a následně jsme obdrželi v poslední minutě před koncem rozhodující branku v oslabení. Ostatní zápasy herně špatné nebyly, jen se nepovedly výsledkově, " řekl trenér. „Dařilo se nám doma s Frýdkem, poté v Prostějově, najeli jsme na dobrou vlnu, je škoda, že byla soutěž přerušena, ale my se budeme snažit ve vítězné vlně pokračovat, sbírat body a šplhat výš tabulkou," uzavřel pozitivními slovy své plány Martin Sobotka.

Autor: red., Alena Ryšavá - redakce Draci Šumperk

Fotogalerie

Ing. Vladimír Velčovský ředitel klubu     foto: archiv šumperko.net - Milan Jeřábek

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.