Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 19. ledna 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nové zkušební otázky v autoškolách lépe připraví

18.01.2022 - Nové zkušební otázky v autoškolách lépe připraví -...

Počasí

19.01.2022 - Středa

Teplota: 0 / -4 - Zataženo

20.01.2022 - Čtvrtek

Teplota: 1 / -3 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

V roce 2021 zemřelo na dráhách nejméně osob

04. ledna 2022 - 09:00

Zpět na seznam článků

Za posledních devatenáct let

V roce 2021 zemřelo na dráhách nejméně osob

ilustrační snímek zdroj foto: archiv sumpersko.net

I když v loňském roce vzrostl počet mimořádných událostí na dráhách o čtyři procenta, počet usmrcených osob klesl o šestnáct procent. Rok 2021 se tak dle statistik Drážní inspekce stal rokem s nejméně mrtvými osobami na dráhách od vzniku Drážní inspekce, tedy od roku 2003.

Celkový počet mimořádných událostí v roce 2021 byl bezmála čtyři tisíce a stal se tak druhým nejnižším za posledních deset let a čtvrtým nejnižším za celou dobu existence Drážní inspekce.

Nejvíce mimořádných událostí se odehrálo mimo „klasickou“ železnici (tedy na dráhách lanových, trolejbusových, tramvajových a v metru), a to 2,7 tisíc, což je o 163 více, než v roce předcházejícím. Na železnici (vyjma metra) vloni vznikl stejný počet mimořádných událostí jako v roce 2020 s tím, že nejvíce jich Drážní inspekce zaznamenala, stejně jako v roce 2020, v červenci, kdy se událo 124 mimořádných událostí. Paradoxně byl tento měsíc druhý s nejnižším počtem usmrcených (po červnu).

Celkový počet usmrcených osob na železnici se snížil o čtyřicet dva a počet zraněných se v porovnání s rokem 2020 snížil o čtyřicet. Největší vliv na počty usmrcených osob ve statistických výstupech Drážní inspekce každoročně zaujímají střety vlaku s člověkem (chůze po trati, přecházení kolejí mimo přejezd), přičemž v roce 2021 byl počet střetů vlaku s osobou nižší v porovnání s rokem 2020 o třiatřicet, což mělo vliv i na nižší počet usmrcených při těchto nehodách, kterých bylo o dvaatřicet méně. I nadále však byly s následkem smrti tři čtvrtiny všech střetů.

Zatímco v případě střetů vlaku s osobou zaznamenala Drážní inspekce pokles mimořádných událostí i následků těchto nehod, tak v případě střetnutí na železničním přejezdu tato přímá úměra neplatí. V roce 2021 eviduje Drážní inspekce celkem sto šedesát střetnutí na železničním přejezdu, což je o téměř deset procent více než v roce předcházejícím, nicméně počet usmrcených klesl o dvacet osm procent. O téměř dvacet šest procent klesl i počet zraněných. Nejvíce usmrcených při střetnutí na železničním přejezdu eviduje Drážní inspekce v měsíci březnu, kdy zemřelo sedm osob. Celkem dva měsíce minulého roku (únor, srpen) se obešly bez obětí na životech.

Autor: re., Martin Drápal - DI, tabulky - DI,

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv sumpersko.net
Celkem MU 2021   zdroj: DI
Celkem následky 2021   zdroj: DI
Osoby   zdroj: DI
Přejezdy            zdroj: DI

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Zima v Jeseníkách 2021

Zima v Jeseníkách 2021

Fotek: 18
Přidáno: 19.12.2021

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Fotek: 73
Přidáno: 11.11.2021

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.11.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.