Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 17. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nové střední školy na Jesenicku

17.10.2019 - Nové střední školy na Jesenicku - Hejtmanství...

Počasí

17.10.2019 - Čtvrtek

Teplota: 16 / 8 - PoloJasno

18.10.2019 - Pátek

Teplota: 17 / 11 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

V silničním muzeu ve Vikýřovicích se netradičně budou loučit s prázdninami

23. srpna 2016 - 20:29

Zpět na seznam článků

Jízdou na vyprošťovacím tanku i povídáním o seriálu Četnické humoresky

V silničním muzeu ve Vikýřovicích se netradičně budou loučit s prázdninami

ilustrační snímek zdroj foto: MS Vikýřovice

Na sobotu 3. září připravilo Muzeum silnic ve Vikýřovicích na rozloučenou s letošními prázdninami muzejní odpoledne s bohatým programem.

Asi největším „tahákem“ bude prezentace vyprošťovacího tanku, který muzeum získalo  od Města Šumperk v loňském roce. „Tento unikátní sbírkový předmět je veřejnosti zatím předváděn jen při mimořádných příležitostech, sobotní odpoledne proto bude letošní poslední možností se na tanku projet, zasednout za jeho řízení nebo si prohlédnout jeho „výbavu“, to vše za spolupráce a dohledu členů Civilní ochrany Šumperk, kteří připravili i další program,“ zve k návštěvě muzea vedoucí Alena Turková.

Doslova třešničkou na dortu bude přednáška o historii našeho četnictva, která určitě doplní informace z výstavy o historii naší dopravní policie, která je instalována ve Velkém výstavním sále vikýřovického muzea. „Přednášet bude plukovník i právník Michal Dlouhý,  policista, historik a spisovatel, specializující se na historii českého četnictva a kriminalistiky. „Je autorem řady odborných prací i populárně naučných knih z oblasti svého oboru a odborným konzultantem a spoluautorem předlohy k seriálu Četnické humoresky.  V listopadu 2011 obdržel od občanského sdružení Asociace nositelů legionářských tradic cenu Český patriot za publicistickou a výchovně - vzdělávací činnost v oblasti české historie,“ doplnila vedoucí Turková.

pozvánka zdroj: MS

Přednáška doktora Dlouhého bude spojena s autogramiádou a prodejem jeho knih. Během odpoledne ale bude příležitost poznat i práci současných „dopraváků“ -  příslušníků šumperského dopravního inspektorátu, děti si budou moci projet dopravní hřiště, mládež a dospělí vyzkoušet jízdu na koloběžkách. „Vstupné na akci, která potrvá od 14 do 18 hodin, bude slosovatelné, připravena je řada zajímavých cen,“ dodává Alena Turková.

pozvánka zdroj: MS

Autor: red., A. Turková

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: MS Vikýřovice

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Skřítkova cesta I.

Skřítkova cesta I.

Fotek: 46
Přidáno: 16.10.2019

Skřítkova cesta II.

Skřítkova cesta II.

Fotek: 77
Přidáno: 16.10.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.