Sobota 20. dubna 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

V únoru nevyhovělo pět kontrolovaných vzorků pohonných hmot

20.04.2024 - V únoru nevyhovělo pět kontrolovaných vzorků pohonných...

Počasí

20.04.2024 - Sobota

Teplota: 9 / 3 - obcasny-Déšť

21.04.2024 - Neděle

Teplota: 6 / 1 - Zataženo

V sobotu bude po Olomouci jezdit Hurvínek

21. března 2024 - 11:18

Zpět na seznam článků

Brány otevře také depozitář muzea ČD

V sobotu bude po Olomouci jezdit Hurvínek

ilustrační snímek zdroj: archiv sumpersko.net

V sobotu 23. března budou mít zájemci první letošní možnost svezení historickými vlaky. U příležitosti konání veletrhu For Model 2024 na olomouckém výstavišti Flora vyjedou mezi olomouckým hlavním nádražím a Řepčínem historické vlaky sestavené z legendárních historických motoráčků M 131.1 „Hurvínek“.

Vlaky budou zastavovat také na zastávkách Olomouc město a Olomouc-Nová Ulice, odkud je to pár kroků do místa konání výstavy. Své brány v sobotu otevře také olomoucký depozitář ČD Muzea. „Kapacita těchto vlaků bude omezena, prodej jízdenek bude zajištěn pouze ve vlaku. Ve vlacích bude platit zvláštní jízdné,“ uvedl tiskový mluvčí ČD Filip Medelský.

jízdní řád

Zvláštními vlaky se mohou svézt cestující na výstavu For Model, která je určena příznivcům modelů, sběratelství, digitálních technologií, her, hraček a stavebnic. Ta se bude konat na výstavišti Flora Olomouc, na které je to nejblíže ze zastávek Olomouc město a Olomouc-Nová Ulice.

Své brány otevře pro veřejnost také olomoucký depozitář ČD Muzea. V něm si cestující prohlédnou skvosty železniční historie. Depozitář bude v sobotu 23. března přístupný od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin. „Kromě možnosti prohlídky strojů v depozitáři budou pro návštěvníky připraveny okružní jízdy po stanici unikátním motoráčkem „Věžák“ M 120.417. Motoráček bude na okružní jízdy odjíždět z improvizovaného nástupiště v areálu depozitáře přibližně jednou za hodinu,“ zve mluvčí.

Autor: red., F. Medelský

Fotogalerie

ilustrační snímek              zdroj: archiv sumpersko.net

Související články

Další články z rubriky

VIDEO. Hrad v ohrožení

VIDEO. Hrad v ohrožení

Jak si hasiči poradili s požárem lesa u Helfštýna?

Přednáškový sál v botanické zahradě

Přednáškový sál v botanické zahradě

Otevře Přírodovědecká fakulta UP

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.