fitnesskotelna
Rakousko
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 27. května 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Unikátní výstava masožravých rostlin v Olomouci

26.05.2020 - Unikátní výstava masožravých rostlin v Olomouci - Pod...

Počasí

27.05.2020 - Středa

Teplota: 19 / 6 - PoloJasno

28.05.2020 - Čtvrtek

Teplota: 13 / 7 - obcasny-Déšť

fitnesskotelna

V sobotu vyvrcholí 9. ročník Horské výzvy

10. října 2019 - 19:09

Zpět na seznam článků

Jsou přichystány dvě závodní trasy

V sobotu vyvrcholí 9. ročník Horské výzvy

RP - HV zdroj foto: Patrik Pátek/PatRESS.cz

Na Pálavě je připraven závěrečný bonusový závod a po něm slavnostní vyhlášení.

Začátek akce se však ponese v duchu vzpomínky na zesnulého Mistra Karla Gotta. „Z důvodu státního smutku jsme se rozhodli posunout původně plánovaný polední start. Kvůli zprávě, která minulý týden silně zasáhla celé Česko jsme přemýšleli, jak vůbec k naší akci přistoupit, ale rušit jsme ji s ohledem na vyhlášení a uznání celoroční aktivity běžců nechtěli. V pravé poledne vzdáme minutovým tichem hold této české legendě a připojíme se k celému národu, který na Karla Gotta v den jeho pohřbu s úctou vzpomene,“ sdělil Pavel Zitta, ředitel seriálu Horská výzva.

Jakýkoli negativní dopad na běžce ale posun startu nepřinese. Závodníci měli podle původního plánu společně vybíhat v pravé poledne. Start jako takový bude nakonec o deset minut později.

Běžci tak z mikulovského amfiteátru pod Turoldem odstartují deset minut po dvanácté hodině, o dvě minuty dříve vyběhnou dogtrekaři. „Celá akce je pojata jako zpestření na závěr celé sezóny, kde hlavní roli hraje lidská stránka a uznání. Samozřejmě tu k vidění budou i velmi kvalitní výkony, ale jelikož už samotný závod je bonusový a nezapočítává se do celkového hodnocení, které již bylo oznámeno, může si každý najít tu vlastní výzvu a důvod na Pálavu dorazit,“ podotkl ředitel Zitta s tím, že přihlásit se každý ještě může přihlásit v sobotu, v den konání závodu, kdy kancelář bude v Mikulově otevřena právě v amfiteátru pod Turoldem od sedmi do deseti hodin.

RP - HV zdroj foto: Patrik Pátek/PatRESS.cz

V rámci posledního sedmého bonusového závodu letošního 9. ročníku seriálu Horská výzva jsou přichystány dvě závodní trasy – Long a Short o délkách 26 a 13 kilometrů.  Na všech jsou vypsány kategorie pro jednotlivce a dogtrekaře. Na bonusovém závodě nestartují dvojice, které jsou jinak pro Horskou výzvu typické. „Chceme, aby si poslední bonusovou zastávku všichni užili a nemuseli se příliš ohlížet, jestli jim chybí parťák,“ podotkl Zitta s tím, že po vyhlášení závodu přichází na řadu zmíněné dekorování nejlepších běžců uplynulého ročníku seriálu s následným doprovodem cimbálové muziky.

Autor: red., P. Pátek, zdroj foto: Patrik Pátek/PatRESS.cz

Fotogalerie

RP - HV           zdroj foto: Patrik Pátek/PatRESS.cz

Další články z rubriky

HOKEJ. Draci opět v Chance lize!

HOKEJ. Draci opět v Chance lize!

Co klub a fanoušky čeká?

HOKEJ: Draci mají trenéra pro novou sezónu!

HOKEJ: Draci mají trenéra pro novou sezónu!

Tisková zpráva hokejového klubu

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.