Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 19. února 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Letošní Preludium nabízí mladé hvězdy

18.02.2019 - Letošní Preludium nabízí mladé hvězdy - A dává...

Počasí

Jasno

19.02.2019 - Úterý

Teplota: 8 / 1 - Jasno

Zataženo

20.02.2019 - Středa

Teplota: 8 / 1 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

V šumperské nemocnici se blíží Den boje proti rakovině prostaty

15. listopadu 2018 - 12:59

Zpět na seznam článků

Lékaři nabídnou bezplatná vyšetření i konzultace

V šumperské nemocnici se blíží Den boje proti rakovině prostaty

V šumperské nemocnici se blíží Den boje proti rakovině prostaty. Zástupce primáře MUDr. Dušan Fügner a primář MUDr. Martin Kaňa podporují akci Movember foto: archiv šumpersko.net - M. Jeřábek

Jako každý rok se i letos Nemocnice Šumperk připojuje k celosvětové kampani Movember – knírem proti rakovině prostaty.  Kromě toho, že si zdejší lékaři v průběhu listopadu „pěstují mocný knír“, nabídne nemocnice i letos bezplatná vyšetření a konzultace.

Den boje proti rakovině prostaty je určen primárně mužům a v nemocnici proběhne už příští týden ve středu 21. listopadu od patnácti do devatenácti hodin v urologické ambulanci šumperské nemocnice.

pozvánka zdroj:NŠ

V České republice diagnostikují lékaři každý rok rakovinu prostaty zhruba pěti tisícům mužů. I proto se šumperská nemocnice do akce každoročně zapojuje a nabízí mužskému pokolení konzultace i odborné ultrazvukové vyšetření v rámci Dne prevence proti karcinomu prostaty a varlat. „Vítáni jsou především muži ve věku od čtyřiceti let, kteří doposud vyšetření nepodstoupili. Doufáme, že tato osvěta některé z nich přiměje, aby za námi na akci dorazili. K návštěvě není třeba mít žádnou žádanku,“ říká primář urologického oddělení šumperské nemocnice Martin Kaňa. 

primář urologického oddělení šumperské nemocnice MUDr. Martin Kaňa foto: archiv šumpersko.net - M. Jeřábek

Na Den boje proti rakovině prostaty se mohou muži objednávat předem na telefonním čísle 583 333 951.  „Dorazit ale mohou samozřejmě i bez objednání,“ dodává primář s tím, že akci Movember zde všichni považují za skvělý nápad. Zároveň doufá, že přijdou třeba i ti zájemci, které dlouho trápí nějaký urologický problém, ale nenašli odvahu navštívit lékaře a přijít své potíže zkonzultovat. „Bohužel i přes celkem masivní osvětu dnes lidé stále nevěnují prevenci dostatečnou pozornost. U řady onemocnění je však včasná diagnostika klíčová pro uzdravení,“ upozorňuje primář Kaňa.

Nemocnice Šumperk - Movember 2017 foto: archiv šumpersko.net - M. Jeřábek

Do akce se zapojí i Lékárna Nemocnice Šumperk, která nabízí po celý listopad v rámci akce Movember slevy na doplňky stravy pro muže.

Movember Foundation je vedoucí světová organizace, jejímž cílem je změnit tvář mužského zdraví. Vybízí muže, aby si nechali narůst knír v Movemberu a pomohli tak iniciovat diskusi o problematice rakoviny prostaty a varlat a získat nezbytné finanční prostředky na podporu programů zabývajících se zdravím mužů. V České republice působí Movember od roku 2008, kdy se pár nadšenců kolem FMX Gladiator Games rozhodlo pěstovat knír za dobrou věc. V roce 2009 se připojila i Česká republika, jako teprve osmá země světa. Tehdy se do kampaně zapojilo jen pár desítek lidí. O rok později se počet účastníků rozšířil, stejně tak přibylo i množství vybraných finančních prostředků. Loni se do akce zapojilo přes dvacet tisíc lidí.

Autor: red., H. Hanke

Fotogalerie

V šumperské nemocnici se blíží Den boje proti rakovině prostaty. Zástupce primáře MUDr. Dušan Fügner a primář MUDr. Martin Kaňa podporují akci Movember foto: archiv šumpersko.net - M. Jeřábek

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.