Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 13. června 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Tobogán na „Bratrušáku“ bude v provozu poslední sezonu

12.06.2021 - Tobogán na „Bratrušáku“ bude v provozu poslední...

Počasí

13.06.2021 - Neděle

Teplota: 17 / 11 - Oblačno

14.06.2021 - Pondělí

Teplota: 22 / 7 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

V tržní síti jsou falšované džemy a povidla

05. srpna 2014 - 07:59

Zpět na seznam článků

Potravinářská inspekce upozorňuje kupující

V tržní síti jsou falšované džemy a povidla

V tržní síti jsou falšované džemy a povidla zdroj foto:SZPI

Státní zemědělská a potravinářská inspekce zakázala uvádět do oběhu tři šarže džemů a jednu šarži povidel, které nesplňovaly zákonem stanovené parametry způsobem, jenž je považován za průkaz falšování. Inspekce laboratorním rozborem v nevyhovujících výrobcích zjistila nižší než na obalu uvedený obsah ovoce, přítomnost nedeklarovaných druhů ovoce a nižší než deklarovaný obsah ovocných i dodaných cukrů. Zjištěné nevyhovující produkty:

BASIC JAM RASPBERY (EXTRA DŽEM MALINOVÝ) v balení 450 g, s označením data minimální trvanlivosti do září 2015, výrobce: neuveden, země původu: Nizozemsko. Na obalu je uvedeno: Pro výrobu 100 g hotového výrobku bylo použito 45 g ovoce. „Laboratorní analýza ale prokázala přítomnost ovoce v množství 33,5 g na 100 g výrobku. Analýza rovněž prokázala přítomnost látky sorbitol, která indikuje přítomnost i jiných druhů ovoce, než na obalu deklarovaných malin,“ uvedl tiskový mluvčí SZPI Pavel Kopřiva. Inspektoři džem odebrali v provozovně spol. AHOLD na Radniční ul. v Mostě.

Nevyhovujici dzemy a povidla

Švestková povidla s Jackem v balení 235 g, výrobce: Lucie Bayerová, Na Rampách 7, Praha 9-Vinoř, země původu: ČR. Na obalu je uvedeno: obsahuje 177 g švestek na 100 g hotového výrobku. „laboratorní analýza ale prokázala přítomnost švestek v množství maximálně 120 g na 100 g hotového výrobku,“ informoval Kopřiva. Inspektoři povidla odebrali v provozovně Kateřina Strnadová na Tauferově ul. v Praze.

Nevyhovujici dzemy a povidla

Výběrový Extra DŽEM Zahradní směs s kousky ovoce, v balení 395 gramů, distributor: PT servis konzervárna, Purkyňova ul.Tábor, země původu: Německo. „Laboratorní analýza SZPI ve výrobku prokázala o 20 procent nižší obsah cukrů pocházejících z ovoce i dodaných cukrů, než kolik odpovídá označení,“ informoval mluvčí. Vzorek byl odebrán u distributora.

Nevyhovujici dzemy a povidla

Výběrový Extra DŽEM Meruňka s kousky ovoce, v balení 395 gramů,distributor: PT servis konzervárna, Purkyňova ul.,Tábor, země původu: Německo. „Laboratorní analýza ve výrobku prokázala o 20 procent nižší obsah cukrů pocházejících z ovoce i dodaných cukrů, než kolik odpovídá označení,“ informoval Kopřiva. Vzorek  byl odebrán u distributora.

Nevyhovujici dzemy a povidla

S kontrolovanými osobami inspekce zahájí správní řízení o uložení pokuty.

Autor: red.,P.Kopřiva, zdroj fotoSZPI

Fotogalerie

V tržní síti jsou falšované džemy a povidla   zdroj foto:SZPI

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.