Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 18. ledna 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Policejní akce na Skřítku

17.01.2019 - Policejní akce na Skřítku - Dopravně bezpečnostní akce...

Počasí

prehanky-Sníh

18.01.2019 - Pátek

Teplota: 3 / -6 - prehanky-Sníh

PoloJasno

19.01.2019 - Sobota

Teplota: -1 / -5 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

V září odhalila ČOI tři nevyhovující vzorky PHM

27. října 2016 - 07:50

Zpět na seznam článků

Inspektoři zakázali prodej 6,5 tisíce PHM

V září odhalila ČOI tři nevyhovující vzorky PHM

ilustrační snímek zdroj: čoi

Pravidelné odběry a kontrolu vzorků pohonných hmot provedli inspektoři září. Odebrali 215 vzorků, kdy jakostním požadavkům nevyhověly tři.

Oproti měsíci srpnu je to mírné zhoršení. „Zákaz prodeje byl uložen více než na 6,5 tisíce litrů PHM v celkové hodnotě téměř 151 tisíc korun,“ uvedl tiskový mluvčí Jiří Fröhlich.

tabulka zdroj: čoi

Automobilový benzín

V uvedeném bylo odebráno a kontrolováno celkem 81 vzorků automobilových benzinů. Z tohoto počtu odebraných vzorků nesplnil jeden vzorek jakostní požadavky příslušné technické normy. „Kontrolovaný vzorek nevyhověl v jakostním parametru „Tlak par“,“ upřesnil mluvčí.

Motorová nafta

V uvedeném období bylo odebráno a kontrolováno celkem 106 vzorků motorové nafty. Z tohoto počtu odebraných vzorků nesplnil jeden vzorek jakostní požadavky příslušné technické normy. „Kontrolovaný vzorek nevyhověl v jakostním parametru „Bod vzplanutí“,“ uvedl mluvčí.

LPG pro pohon

V uvedeném období bylo odebráno a kontrolováno celkem 24 vzorků LPG pro pohon. Z tohoto počtu odebraných vzorků nevyhověl jeden vzorek požadavkům příslušné technické normy. „Vzorek nevyhověl v jakostním parametru „Síra“,“ upřesnil mluvčí.

V celkovém hodnocení a porovnání jakosti odebraných vzorků pohonných hmot bylo v měsíci září v porovnání s měsícem srpen zaznamenáno zhoršení z 0,4 procent na 1,4 procent. „Vzorky směsného paliva (SMN 30) a FAME nebyly v měsíci září odebrány," dodal mluvčí Fröhlich.

Autor: red., J. Fröhlich

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj: čoi

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.