VHK Robe Vsetín vs Draci Pars Šumperk 4:4

01. září 2021 - 00:28

Reportáž ze závodu

ilustrační snímek zdroj foto: DŠ

Draci mají za sebou odvetu se Vsetínem a nevedli si vůbec v úterý 31. srpna špatně. Přesto, že úplně nechytali úvody třetin, dokázali tlačit v jejich závěrech. Valaši se několikrát ujali vedení, ale šumperští hokejisté dokázali vždy rázně odpovědět. Nejprve tři sekundy před koncem první části vyrovnal Lukáš Žálčík a na konci druhé periody zase snižoval Tomáš Drtil. V poslední části už se šumperská hra s tou vsetínskou poměrně srovnala a díky kličkované dvougólového Lukáše Žálčíka nakonec svítil stav 4:4. Prodloužení se nehrálo a v následných nájezdech byli šťastnější domácí.

Branky a nahrávky: 13. Ondračka (Vlach, Zeman), 19. Rob (Říha), 26. Rob (Štach, Jonák), 29. Vlach (Indrák, Štach) – 15. Kratochvíl (Pěnčík), 20. Žálčík (Vachutka, Kindl), 40. Drtil (Kohút), 47. Žálčík (Březák). Rozhodčí: Škrobák, Kovařčík - Tomeček, Šimmek. Vyloučení: 3:8. Využití: 2:0. Diváci: 890. Střely na branku: 36:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:4.

Vsetín: Málek – Jenáček Jakub, Smetana, Ondračka, Jenáček Šimon, Štach, Hryciow, Říha – Berger, Klímek, Indrák, Majdan, Gago, Vlach, Hořanský, Zeman, Půček, Jonák, Rob, Březina.

Šumperk: Holík – Březák, Drtil, Pěnčík, Hrachovský, Řezáč, Rutar, Dudycha - Žálčík, Kindl, Vachutka - Macuh, Vildumetz, Scheuter - Kratochvíl, Kohút, Furch - Kučera, Spratek, Antoníček - Horký.

Na první branku zápasu se sice muselo čekat až do druhé poloviny první třetiny, ale poté se na Lapači rozthrl gólový pytel. Účet zápasu otevřel krásnou střelou pod víko Tom Ondračka. Na jeho akci ovšem po téměř dvou minutách zareagoval šumperský Petr Kratochvíl. V devatenácté minutě už to vypadalo, že Luboš Rob dal Drakům branku do šatny. Tři sekundy před koncem se však kuriózně prosadil Lukáš Žálčík a do kabin se šlo za vyrovnaného stavu.

Valaši do druhé periody vstoupili s jasnou myšlenkou. Co nejdříve rozhodnout zápas a zlomit dračí odpor. Jejich plán začal na výbornou. První formace Vsetína pět minut po startu druhé části poslala svůj tým opět do vedení zásluhou spojení Lubomír Štach, Vít Jonák a zakončující Luboš Rob. Poté domácí zvýšili krásnou přesilovkovou souhrou na dvoubrankový rozdíl, kdy se střelou mezi Holíkovy betony prosadil Roman Vlach. Jenže Vsetín ani tentokrát neuhlídal konec třetiny a bombou z první snížil Tomáš Drtil.

I přestože byl Vsetín opticky lepším týmem, Draci dokázali proměňovat své příležitosti a ani při rozdílu dvou branek utkání nezabalili. Právě třetí gól hosty značně nabudil a do poslední části nastoupili s velkou vervou. Snažení Draků nakonec zužitkoval Lukáš Žálčík, který doslova perfektně prokličkoval útočné pásmo a poté si poradil i se vsetínským gólmanem. Prodloužení se nehrálo a utkání se tak může považovat za remízu. Místo nastaveného času hráči rovnou jeli nájezdy, ve kterých se radovali domácí.

Řekl po zápase:

Martin Janeček (Draci Pars Šumpek: „Vsetín dneska nastoupil v plné sestavě, od toho se odvíjely první dvě třetiny. Přirovnal bych to ke hře kočky s myší. Soupeř byl jednoznačně lepší, bruslivější, chytřejší a sebevědomější. Jenom díky gólmanovi a štěstí nám neodskočil na větší rozdíl, a my tak mohli se zápasem ještě něco udělat. Ve třetí třetině jsme zvedli hlavy a řekli jsme si, že nemáme co ztratit. Tam si naopak troufnu říct, že jsme byli o kousek lepší. V nájezdech jsme propadli, tam to ale beru na sebe s výběrem. Potřebovali jsme vidět některé nové hráče.“

Autor: red., Michal Krobot - DŠ