Neděle 13. června 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Tobogán na „Bratrušáku“ bude v provozu poslední sezonu

12.06.2021 - Tobogán na „Bratrušáku“ bude v provozu poslední...

Počasí

13.06.2021 - Neděle

Teplota: 17 / 11 - Oblačno

14.06.2021 - Pondělí

Teplota: 22 / 7 - SkoroJasno

VIDEO. Akce „SKAK“

09. června 2021 - 19:34

Zpět na seznam článků

Sedm z osmi zadržených osob pochází ze Šumperska

 Začátkem června zadrželi kriminalisté z Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje organizovanou skupinu osob, která se podílela na závažné drogové trestné činnosti. Samotnému zadržení předcházela několikaměsíční operativní práce.

Kriminalisté zahájili trestní stíhání celkem osmi osob, sedm pochází ze Šumperska a jedna osoba z Chomutovska. „Všichni byli obviněni ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy dle ust. § 283 odst. 1, 2 písm. a), b) odst. 3 písm. c) trestního zákoníku. Sedm mužů a jedna žena, (roč. 1964, 1975 (dva krát), 1982, 1983, 1992, 1994, 1999) se protiprávního jednání dopustili tím, že nejméně od roku 2020 do 3. června letošního roku se jako členové organizované skupiny vědomě podíleli na organizaci a obchodu s chemikáliemi potřebnými k nelegální výrobě metamfetaminu (tzv. pervitinu), na samotné výrobě metamfetaminu a na jeho následné distribuci,“ uvedl tiskový mluvčí policie Olomouckého kraje Libor Hejtman, který upřesnil: „Cílem jejich počínání byl finanční zisk, a to jak z prodeje chemických látek, tak z prodeje metamfetaminu.“

Obvinění měli rozdělené úlohy, které v rámci skupiny vykonávali a každý svým dílčím jednáním přispěl k výrobě metamfetaminu, a to ve velkém rozsahu.

Policisté mimo jiné zadokumentovali, že obviněný muž z Chomutovska odebral celkem pětatřicet kilogramů červeného fosforu, z něhož je možné vyrobit  nejméně sto šest kilogramů metamfetaminu.

Na případu spolupracovali krajští kriminalisté odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje s příslušníky Celní protidrogové jednotky Ústí nad Labem.

Na samotné realizaci se dále podíleli kolegové z toxi týmů územních odborů Olomouc, Prostějov, Přerov a Šumperk, policisté ze zákrokového a asistenčního družstva ZONA pohotovostního a eskortního oddělení krajského ředitelství, příslušníci Vojenské policie Armády ČR a policisté ze Zásahové jednotky Hradec Králové. „V rámci realizace bylo provedeno dvanáct domovních prohlídek a tři prohlídky jiných prostor a pozemků. Při těchto prohlídkách bylo zajištěno šest kompletních varen metamfetaminu, chemikálie a nástroje potřebné k výrobě metamfetaminu „českou cestou“ a rovněž věci potřebné k distribuci této látky. Bylo zajištěno 7, 6 tisíc kusů tablet léčiva, způsobilých k výrobě metamfetaminu v množství nejméně 537 gramů, dále metamfetamin v množství nejméně 150 gramů. Všichni obvinění jsou stíháni vazebně a dle trestního zákoníku jim hrozí za výše uvedený trestný čin v případě prokázání viny trest odnětí svobody na osm až dvanáct let,“ sdělil policejní mluvčí.

Autor: red., pis., L. Hejtman - zdroj foto: PČR

Fotogalerie

Akce SKAK                   zdroj foto: PČR
Akce SKAK                   zdroj foto: PČR
Akce SKAK                   zdroj foto: PČR
Akce SKAK                   zdroj foto: PČRAkce SKAK                   zdroj foto: PČR
Akce SKAK                   zdroj foto: PČR
Akce SKAK                   zdroj foto: PČR

Další články z rubriky

Tobogán na „Bratrušáku“ bude v provozu poslední sezonu

Tobogán na „Bratrušáku“ bude v provozu poslední sezonu

Venkovní koupaliště v Šumperku otevírá 1. července

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.