Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 25. července 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Dny lidové architektury

25.07.2024 - Dny lidové architektury - Hanácká obec Cholina oživila...

Počasí

25.07.2024 - Čtvrtek

Teplota: 23 / 14 - PoloJasno

26.07.2024 - Pátek

Teplota: 25 / 11 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

VIDEO. Akce z Červenohorského sedla

13. června 2024 - 10:53

Zpět na seznam článků

Jeseničtí policisté se zaměřili na rychlost

Na kontrolu motorkářů na Červenohorském sedle se o víkendu zaměřili jeseničtí policisté. Protože si tuto horskou lokalitu oblíbili i majitelé luxusních a rychlých aut, na bezpečnostní opatření pozvali i kolegy ze Speciálního oddělení dohledu Čechy se služebními vozy Ferrari a BMW. A co nejvíce policisté kontrolovali?

Určitě to byla rychlost, technický stav vozidel, ale i způsob jízdy, který dělá motorkářům velmi často problém. „Během soboty a neděle policejní hlídky zastavily a zkontrolovaly přes čtyři sta vozidel. Každý čtvrtý řidič pak odjížděl s pokutovým bločkem v kapse. Celkem devadesát dva řidičů zaplatilo na místě pokuty ve výši 95,4 tisíce korun. V dalších deseti případech byly přestupky tak závažné, že musely být oznámeny příslušnému správnímu orgánu. Pokud se závažnějších přestupků dopustili cizinci, policisté jim uložili kauce v celkové výši 45tisíc korun,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Tereza Neubauerová, která upřesnila: „Větší části zjištěných přestupků se dopustili řidiči motocyklů, a to v sedmdesáti dvou případech. Nejčastějším prohřeškem byl špatný technický stav a rychlost. Motorkáři jsou pro ztížení své identifikace kolikrát schopni udělat cokoliv. Už jsme se setkali s dámskými kalhotkami umístěnými na poznávací značce nebo přelepenými číslicemi. Tento víkend tomu nebylo jinak. Ohnuté držáky, značky zapasované v zadním blatníku, šrouby v číslech a písmenech apod.“

Rychlostní limit tentokrát nepokořil motorkář, ale řidič osobního vozu Cupra. „V úseku, kde je povolena max. rychlost 90 km/h, jel rychlostí 152 km/h. Jakmile si všiml, že byl policisty naměřen, snažil se ujet nejbližší lesní cestou. To mu však nebylo platné. Policisté muži zadrželi jeho řidičský průkaz a jeho přestupek oznámili správnímu orgánu, kde mu hrozí pokuta až 25 tisíc korun a zákaz řízení na 6 až 18 měsíců,“ dodala mluvčí.

Autor: red., pis., T. Neubauerová

Fotogalerie

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Den s Horskou službou III.

Den s Horskou službou III.

Fotek: 72
Přidáno: 22.07.2024

Den s Horskou službou II.

Den s Horskou službou II.

Fotek: 68
Přidáno: 22.07.2024

Den s Horskou službou I.

Den s Horskou službou I.

Fotek: 91
Přidáno: 22.07.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.