Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 02. června 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Podnapilý cyklista si v Šumperku na pomoc přivolal policejní hlídku

02.06.2020 - Podnapilý cyklista si v Šumperku na pomoc přivolal...

Počasí

02.06.2020 - Úterý

Teplota: 17 / 8 - Oblačno

03.06.2020 - Středa

Teplota: 20 / 9 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

VIDEO! ČOI na tržnici Hatě objevila padělky za více než 18 milionů korun

27. května 2019 - 11:04

Zpět na seznam článků

Výrobky budou následně zlikvidovány nebo předány k humanitárním účelům

Česká obchodní inspekce Jihomoravského a Zlínského kraje zajistila v rámci mimořádné kontrolní akce na tržnici hatě na Znojemsku téměř pět tisíc padělků.

Kontrola byla zaměřena na dodržování zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, konkrétně na prodej, nabídku a skladování zboží porušující některá práva duševního vlastnictví. „Jedná se o textil, obuv a galanterii, vyčísleno v cenách originálu jde o padělky v hodnotě  přes osmnáct milionů korun, což je dosud druhé největší zjištění na tržnici Hatě v historii ČOI,“ uvedl tiskový mluvčí Jiří Fröhlich. 

kontrolní akce zdroj foto: ČOI

Zboží porušující práva duševního vlastnictví bylo nalezeno a zajištěno na sedmnácti místech z devatenácti kontrolovaných. „V rámci kontrolní akce využila Česká obchodní inspekce nové pravomoci a za přítomnosti nezúčastněné osoby si zjednala přístup do tří osobních vozidel a šesti nebytových prostor. Jeden nebytový prostor, v němž byly následně nalezeny padělky, dobrovolně zpřístupnil správce tržnice,“ upřesnil mluvčí.

Po vypracování všech odborných posudků potvrzujících zajištění padělků světových značek bude s kontrolovanými osobami zahájeno správní řízení, ve kterém bude rozhodnuto o výši pokuty a o propadnutí zboží.

kontrolní akce zdroj foto: ČOI

Akce se zúčastnilo dvacet pracovníků České obchodní inspekce a více než třicet příslušníků Policie ČR. Dále se kontrolní akce zúčastnili pracovníci ČTÚ, kteří ve spolupráci s inspektorem České obchodní inspekce, ověřovali, zda nabízená a prodávaná radiová zařízení (hračky vysílačky) vysílají signál v povoleném pásmu.

Kontrolní akce se rovněž účastnili zástupci ochranných známek. „Ve všech sedmnácti případech bude zahájeno správní řízení. Padělky budou následně zlikvidovány, nebo využity k humanitárním účelům. Prodejcům kromě propadnutí věci hrozí pokuta až do maximální výše pěti milionů korun,“ informoval Jiří Fröhlich.

Autor: red., J. Fröhlich

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.