Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 17. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nové střední školy na Jesenicku

17.10.2019 - Nové střední školy na Jesenicku - Hejtmanství...

Počasí

17.10.2019 - Čtvrtek

Teplota: 16 / 8 - PoloJasno

18.10.2019 - Pátek

Teplota: 17 / 11 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

VIDEO. Extrémně silný vítr pohledem hasičů v terénu!

29. října 2017 - 22:19

Zpět na seznam článků

"I přes velmi vysoké číslo počtu událostí, došlo pouze ke dvěma zraněním při dopravní nehodě," hodnotí mluvčí Hošák.

Na základě vydané výstrahy a návaznosti na nárůst výjezdových událostí spojených s odstraňováním následků silného větru v Olomouckém kraji jsme spustili dočasné online kontinuální zpravodajství na našem webu, který aktualizaci v cca půlhodinových intervalech. 

Téměř většina profesionálních a dobrovolných jednotek Olomouckého kraje dnes vyjížděla k událostem spojených s extrémně silným větrem v Olomouckém kraji, některé z desítek jednotek a výčtem stovek hasičů i několikrát za den. Vydaná výstraha ČHMÚ s nejvyšší prioritou se doslova naplnila. Konečné číslo již nyní dosahuje téměř pětiset zásahů. Doposud za dnešek operační středisko HZS Olomouckého kraje do statistik zapsalo 479 událost během neděle 29.října (číslo není konečné).

Problémy se nevyhnuly ani dopravě na železnici, celkově evidujeme rovněž necelou desítku událostí, většina výjezdů směřovala na odstranění spadených stromů v kolejišti. Nákladní vlak nedaleko Moravičan narazil do spadeného stromu, doprava se zkomplikovala a koridor Ostrava – Praha návazně na to nabral desítek minut zpoždění nejen u osobních vlaků.

Pokles počtu výjezdových událostí časujeme až po dvanácti náročných hodinách a to po osmnácté hodině.  Všechny jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů v terénu a posílena směna na operačním středisku má za sebou jednu z nejnáročnějších služeb či dobrovolnou pomoc roku. Běžné číslo výjezdů nepřesahuje běžně dvě desítky událostí za den, dnešní téměř pětistovka procentuálně několikanásobně překračuje současné hranice podobných extrémů.

Závěrem lze nalézt jistá pozitiva, i přes velmi vysoké číslo počtu událostí, došlo pouze ke dvěma zraněním při dopravní nehodě zapříčené pádem stromu a tudíž přiřčeno do zranění spojené s extrémně silným větrem. Z tak velkého počtu spadených stromů, jistých nebezpečí v podobě stovek uvolněných předmětů padajících na komunikace, chodníky a podobně je to příznivé, možná i „neuvěřitelné“ číslo pro Olomoucký kraj.

Autor: red., Z. Hošák

Fotogalerie

Související články

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Skřítkova cesta I.

Skřítkova cesta I.

Fotek: 46
Přidáno: 16.10.2019

Skřítkova cesta II.

Skřítkova cesta II.

Fotek: 77
Přidáno: 16.10.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.