Nemocnice Šumperk - lékárna
plazma
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 23. srpna 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Medailová sklizeň hasiče Olomouckého kraje v Číně

22.08.2019 - Medailová sklizeň hasiče Olomouckého kraje v Číně -...

Počasí

23.08.2019 - Pátek

Teplota: 26 / 13 - Zataženo

24.08.2019 - Sobota

Teplota: 26 / 17 - Přeháňky-Déšť

foto

VIDEO. Hasiči a policisté evakuovali 16 osob z hořícího panelového domu

14. srpna 2019 - 06:58

Zpět na seznam článků

Při požáru v Přerově zasahovali i drážní hasiči

Krátce po půl druhé odpoledne v úterý 13. srpna převzala linka tísňové pomoci HZS Olomouckého kraje informaci o viditelných plamenech a kouři z druhé patra bytu v panelovém domě na ulici Interbrigadistů v Přerově.

Operační středisko k místu ihned vyslalo posádky výjezdových vozidel z centrální stanice v Přerově za posílení další jednotkou drážních hasičů a dobrovolných hasičů z Přerova. „V průběhu jízdy jednotek k zásahu, prostřednictvím radioprovozu, byla hasičům doplněna informace o možnosti přítomnosti uvězněných osob v zakouřených prostorech. To se také hasičům průzkumem potvrdilo. Ve spolupráci s Polici ČR s hořících prostor evakuovali celkově šestnáct osob, z toho čtyři včetně obyvatelky vyhořelého bytu skončily v péči posádek zdravotníků,“ informoval tiskový mluvčí HZS Zdeněk Hošák.

požár bytu v Přerově zdroj foto: HZS OLK

požár bytu v Přerově zdroj foto: HZS OLK

Na místo byli ihned vysláni policisté, kteří v součinnosti s hasiči, záchranáři, ale také strážníky přerovské městské policie učinili veškerá potřebná opatření směřující k zajištění bezpečnosti a zdraví přítomných osob. „Podle předběžných informací bylo z domu zasaženého požárem evakuováno šestnáct osob a v několika případech bylo přistoupeno k otevření bytů za účelem zjištění, zda se v nich nenacházejí osoby. Dvě osoby byly následně z místa zdravotnickou záchrannou službou přepraveny k ošetření do nemocnice,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Jiřina Vybíhalová.

Plameny a zakouření byt zcela poničily.  „Samotné zdolání plamenů proběhlo v krátkosti. Návazně hasiči prostory ochladili a odvětrali pomocí přetlakové ventilace,“ informoval Zdeněk Hošák.

požár bytu v Přerově zdroj foto: HZS OLK

Hasiči současně asistovali posádkám záchranářů při ošetřování. „V mezidobí provedli nutná bezpečnostní opatření a spolupracovali při hledání řešení dané situace s možností náhradního ubytování, případném dočasném transportu na evakuační místo. Nabídka evakuovanými nakonec nebyla využita,“ upřesnil Zdeněk Hošák.

požár bytu v Přerově zdroj foto: HZS OLK

Na místě požáru pracoval také hasičský vyšetřovatel. „Při požáru vznikla škoda za předběžně více než jeden milion korun. Veškeré příčiny a okolnosti, za nichž k vzniku požáru došlo, jsou v šetření,“ upřesnila Jiřina Vybíhalová.

Autor: red., Z. Hošák, pis, zdroj foto: HZS OLK

Fotogalerie

Další články z rubriky

Mladík z Hanušovicka napadl strážníka i policistu

Mladík z Hanušovicka napadl strážníka i policistu

Spáchal tak trestný čin násilí proti úřední osobě

Exkluzivní Fotogalerie

MFF Šumperk - sobota 17. srpna dopolede

MFF Šumperk - sobota 17. srpna dopolede

Fotek: 70
Přidáno: 18.08.2019

MMF pátek - 16. srpna večer

MMF pátek - 16. srpna večer

Fotek: 99
Přidáno: 17.08.2019

MFF Šumperk - pátek 16. srpna

MFF Šumperk - pátek 16. srpna

Fotek: 40
Přidáno: 16.08.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.