Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 30. května 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

FOTO: Hasiči při výcviku zachraňovali sebevraha z jeřábu

30.05.2024 - FOTO: Hasiči při výcviku zachraňovali sebevraha z...

Počasí

30.05.2024 - Čtvrtek

Teplota: 24 / 10 - PoloJasno

31.05.2024 - Pátek

Teplota: 21 / 13 - Bouřky

Zde je místo pro Vaši reklamu

VIDEO. Hasiči v Olomouckém kraji předali osmadvacet významných ocenění

02. listopadu 2018 - 20:05

Zpět na seznam článků

Zpráva z průběhu slavnostního předání

Ve čtvrtek 1. listopadu si v obřadní síni olomoucké radnice převzalo osmadvacet příslušníků HZS Olomouckého kraje celostátní medaile "Za věrnost". Dalšími čtyřmi medailemi Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje byli oceněni nprap. Jiří Rýznar in memoriam, nstržm. Michal Přecechtěl, paní Dáša Bártková a pan Jan Brabec. 

Slavnostního aktu se zúčastnila celá řada významných hostů. Medaili HZS ČR "Za věrnost II. stupně" si z rukou krajského ředitele HZS Olomouckého kraje Karla Koláříka převzalo šestnáct příslušníků HZS Olomouckého kraje, kteří působí na různých pozicích v rámci sboru. „Medaile jsou udělovány za příkladné plnění služebních povinností ve spojení s dobou trvání služebního poměru v délce dvacet a více let,“ uvedla tisková mluvčí Vladimíra Hacsiková.

Hasiči v Olomouckém kraji předali osmadvacet významných ocenění zdroj foto: HZS OLK

Medaili HZS ČR "Za věrnost III. stupně" si převzalo dvanáct příslušníků HZS Olomouckého kraje. „Medaile jsou udělovány za příkladné plnění služebních povinností ve spojení s dobou trvání služebního poměru v délce deset a více let,“ informovala mluvčí.

Hasiči v Olomouckém kraji předali osmadvacet významných ocenění zdroj foto: HZS OLK

Dále byly předány čtyři medaile HZS Olomouckého kraje. První medaili Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje udělil krajský ředitel nprap. Jiřímu Rýznarovi in memoriam jako výraz poděkování za devětadvacet let jeho vzorné a aktivní služby ve prospěch sboru. „Jiří Rýznar tragicky zahynul při nehodě cisterny v srpnu letošního roku u obce Libivá na Šumpersku. Medaili převzala jeho manželka,“ sdělila Vladimíra Hacsiková.

Hasiči v Olomouckém kraji předali osmadvacet významných ocenění zdroj foto: HZS OLK

Druhou medaili Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje obdržel nstržm. Michal Přecechtěl ze stanice v Olomouci. „Michal Přecechtěl dlouhodobě vzorně reprezentuje hasičský záchranný sbor na soutěžích TFA nejen v České republice, ale také v zahraničí. Mezi jeho největší úspěchy patří například zlatá medaile z letošních světových hasičských her v Jižní Koreji, druhé místo na Mistrovství Evropy nebo titul Mistra ČR v disciplínách TFA. Michal Přecechtěl byl také letos vyhlášen Sportovcem roku ministerstva vnitra,“ přiblížila mluvčí.

Hasiči v Olomouckém kraji předali osmadvacet významných ocenění zdroj foto: HZS OLK

Další dvě medaile Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje obdrželi zástupci dobrovolných hasičů paní Dáša Bártková a pan Jan Brabec. „Paní Dáša Bártková působí v dobrovolné požární ochraně od roku 1980, pan Jan Brabec od roku 1960. Oba v současnosti působí ve funkcích starostů okresních sdružení, paní Bártková v Jeseníku, pan Brabec v Prostějově. Medaili si z rukou krajského ředitele převzali za dlouholetou vynikající spolupráci s Hasičským záchranným sborem Olomouckého kraje, o kterou se zasloužili svým osobním přístupem a vysokým pracovním nasazením. Oba velmi dobře spolupracují se starosty obcí a se subjekty působícími v oblasti integrovaného záchranného systému a krizového řízení,“ upřesnila mluvčí.

Celou akci hudebně doprovodilo kytarové kvarteto žáků olomoucké základní umělecké školy.

Autor: red., V. Hascisková,zdroj foto: HZS Olk

Fotogalerie

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.