Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 20. dubna 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Držitelé krajských cen v oblasti kultury

19.04.2024 - Držitelé krajských cen v oblasti kultury - Opera,...

Počasí

20.04.2024 - Sobota

Teplota: 9 / 3 - obcasny-Déšť

21.04.2024 - Neděle

Teplota: 6 / 1 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

VIDEO. Letecká záchranná služba vozí na palubě vrtulníku plnou krev z FN Olomouc

29. února 2024 - 17:51

Zpět na seznam článků

Od ledna 2024

KREV = nenahraditelná a nejdůležitější tělní tekutina/tkáň. A Letecká záchranná služba Olomouckého kraje je nyní jedna ze čtyř z deseti záchranek v celé republice, která vozí na palubě vrtulníku plnou krev!

Jak můžete vidět ve videu - každé ráno vyzvedne výjezdová skupina na transfúzním oddělení speciální, na dálku kontrolovaný box, ve kterém je uložená jedna jednotka plné krve 0- (tedy typ krve, kterému se říká „univerzální dárce“). Díky ní tak zvyšujeme v terénu šanci na přežití těžce zraněným osobám. Všichni členové naší letecké záchranné služby prošli speciálním školením od týmu z Transfuzního oddělení Fakultní nemocnice Olomouc a od konce ledna již pokaždé vzlétáme s tímto malým zázrakem k našim pacientům.

Otázka všech určitě zní- „Co když se krev nepoužije, to ji vyhodíte?“ To rozhodně NE - NEBOJTE! Za 24 hodin se vrátí zpět na transfúzní oddělení, kde ji tamní personál vyjme z nepoškozeného boxu a řádně ji překontroluje. Pokud je krevní konzerva v pořádku, putuje zpět do oběhu a je dále využita pro potřeby nemocnice. Neskutečné, že ano? Jsme z tohoto projektu nadšení.

LZS v ČR, které vozí plnou krev:LZS Hradec Králové od 6/2018; LZS Ostrava od 8/2022; LZS Olomouc a Plzeň od 1/2024

Autor: red., A. Fritscher

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.