Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 02. června 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Slepici do Zábřehu přivezou Vojtěch a Tatiana Dykovi

01.06.2023 - Slepici do Zábřehu přivezou Vojtěch a Tatiana Dykovi -...

Počasí

02.06.2023 - Pátek

Teplota: 22 / 10 - SkoroJasno

03.06.2023 - Sobota

Teplota: 20 / 8 - Jasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

VIDEO. Malou Vídeň

25. března 2023 - 12:38

Zpět na seznam článků

Oživuje šumperské infocentrum

Pracovnice městského infocentra v současnosti pracují na obnově turistické naučné stezky Po stopách Malé Vídně, která vznikla v roce 2013.

Vede centrem Šumperka a mapuje budovy úzce spjaté s obdobím hospodářského rozkvětu města ve druhé polovině 19. století, kdy se Šumperk začal nápadně podobat hlavnímu městu Rakouska-Uherska. „Na letošní letní turistickou sezonu bude tento naučný okruh upraven a doplněn o nové zajímavé budovy, například ve Slovanské ulici 1, která se pyšní nedávno obnovenou historickou fasádou. Objekty v rámci okruhu budou osazeny novými tabulkami s informacemi o budově, zajímavostmi o jejich původních obyvatelích, originálními ilustracemi a QR kódem s odkazem na cizojazyčné verze,“ uvedla tisková mluvčí šumperské radnice Soňa Singerová.

Autor: red., mus. S. Singerová

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.