Nemocnice Šumperk - lékárna
Pálení čarodějnic
Nemocnice Šumperk
Čtvrtek 19. dubna 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Juniorský maraton. Šumperští gymnazisté doběhli první!

19.04.2018 - Juniorský maraton. Šumperští gymnazisté doběhli...

Počasí

skorojasno

19.04.2018 - Čtvrtek

Teplota: 21 / 10 - SkoroJasno

skorojasno

20.04.2018 - Pátek

Teplota: 23 / 10 - SkoroJasno

Hygiena

VIDEO: Na Winter Survival 2015 je dobojováno

30. ledna 2015 - 10:00

Zpět na seznam článků

Loňské vítězství obhájili vojáci z hranické brigády

Čtyři dny tvrdého soupeření s nástrahami přírody, náročnými úkoly skončilo ve čtvrtek 29. ledna. Po finálové etapě přední pozice na mistrovství obsazují české týmy.

Mezinárodní mistrovství Armády České republiky v zimním přírodním víceboji prověřovalo u vojáků úroveň dovedností z oblasti speciální tělesné přípravy, vojenského výcviku a také schopnost rychlého a správného rozhodování při plnění úkolů. Extrémní zátěž vyřadila ze závodu jen dvě družstva a do cíle dojelo patnáct armádních týmů.

Winter Survival 2015 zdroj foto: Armáda ČR - Michael Skůra

V poslední soutěžní disciplíně šlo především o rychlost a bezpečné provedení transportu raněného. Vojenské týmy musely nejprve urazit několik kilometrů k vrcholu Pradědu, poté jeden z trojice simuloval zraněného a kolegové ho na saních, respektive transportních nosítkách svezli k Sporthotelu Kurzovní. Trasa svozu vedla po turistické cestě z nejvyššího jesenického vrcholu, přes sedlo pod Pradědem a dále dolů k horskému hotelu Kurzovní.

Winter Survival 2015 zdroj foto: Armáda ČR - Michael Skůra

Vítězem 21. ročníku Mezinárodního mistrovství AČR v zimním přírodním víceboji Winter Survival 2015 se stalo družstvo 7. mechanizované brigády Hranice ve složení nadporučík Viktor Novotný (74. lehký motorizovaný prapor Bučovice), desátník Ivo Vrba a svobodník Milan Wurst (73. tankový prapor Přáslavice). „V tomto složení jsme jeli závod i vloni. Motivaci jsme měli velikou. Máme obrovskou radost, že se nám podařilo zvítězit. Obhajoba prvenství je vždy těžká,“ zhodnotil výsledek hlídky desátník Ivo Vrba. „Ještě dnes ráno jsme měli jen sedmnáctibodový náskok před druhým Týništěm. I když se v čerstvém sněhu jelo velmi obtížně, nezbývalo nám nic jiného než v poslední disciplíně vyhrát. Bylo to velmi těžké, ale povedlo se to,“ přiblížil lítý boj o první místo nadporučík Viktor Novotný.

Winter Survival 2015 zdroj foto: Armáda ČR - Michael Skůra

Stříbrné medaile vybojovali nadporučík Michal Pech, rotmistr Miroslav Šroler a četař Jiří Juhas z Centra zabezpečení munice Týniště nad Orlicí. Bronz zaslouženě získali poručík Ondřej Hrabánek, rotný Jakub Havel a četař Zdeněk Šroler ze 14. pluku logistické podpory Pardubice.

Slavnostní ceremoniál proběhl na vojenské zotavovně Ovčárna pod Pradědem, která se každoročně stává logistickou základnou celé soutěže.

Winter Survival 2015 zdroj foto: Armáda ČR - Michael Skůra

Nejúspěšnějším týmům poháry a ceny předali náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Petr Pavel, rektor-velitel Univerzity obrany brigádní generál Bohuslav Přikryl a další představitelé české armády. „Museli jste se vypořádat s mimořádně náročnými disciplínami a v drsných horských podmínkách prokázat nejen fyzickou zdatnost a psychickou odolnost, ale i dovednosti ze speciální přípravy. Takový závod do armády patří a je dobré, že pořadatelé přicházejí stále s novými a důmyslnějšími disciplínami,“ řekl na slavnostním vyhlášení výsledků armádní generál Petr Pavel.

Winter Survival 2015 armádní generál Petr Pavel zdroj foto: Armáda ČR - Michael Skůra

Náčelník generálního štábu ocenil také skutečnost, že soutěž dokončilo patnáct týmů.

Autor: red.,Pavel Pazdera, zdroj foto: Armáda ČR - Michael Skůra

Fotogalerie

Související články

Další články z rubriky

Šumperská Zelená školka nabízí místa pro dvouleté děti

Šumperská Zelená školka nabízí místa pro dvouleté děti

Provoz bude zahájen od 1. září letošního roku

Řidič na sebe sám upozornil, že nesmí za volant

Řidič na sebe sám upozornil, že nesmí za volant

V Sobotíně překročil povolenou rychlost

Autorské čtení s Miroslavem Mackem v Šumperku

Autorské čtení s Miroslavem Mackem v Šumperku

Vydal pokračování nových příběhů Saturnina

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.