Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 24. dubna 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Prodej vstupenek na Jarka Nohavicu od 30. dubna

23.04.2018 - Prodej vstupenek na Jarka Nohavicu od 30. dubna - Pouze v...

Počasí

polojasno

24.04.2018 - Úterý

Teplota: 18 / 10 - PoloJasno

polojasno

25.04.2018 - Středa

Teplota: 20 / 9 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

VIDEO! Nádherné ženy a současně přední české operní pěvkyně v Šumperku

29. června 2017 - 22:40

Zpět na seznam článků

Představí to nejlepší z operety a muzikálu

Tři operní divy a přeci každá jiná. Jedinečný trojhlas předních operních pěvkyň ve složení Andrea Kalivodová, Tereza Mátlová a Pavlína Senic, které jsou spojeny se scénami Národního divadla, Státní opery a dalších, přijede v pátek 15. září do Domu kultury Šumperk. Zde posluchačům představí muzikálový a operetní repertoár za klavírního doprovodu Ladislavy Vondráčkové, docentky HAMU.

přední české operní pěvkyně zdroj foto: DK

Speciální program vznikl u příležitosti 300. výročí narození Marie Terezie, české a uherské královny a rakouské vévodkyně, která byla velkou milovnicí umění a za její vlády se kromě řady reforem rozvíjel i kulturní život. „Umělkyně zpívají v tomto programu společně a vystoupení prokládají sólovými skladbami. Každá tak může publiku představit svůj hlasový obor, což bezesporu přispěje k pestrosti večera,“ prozradila produkční domu kultury Michaela Horáková.

První a jediné dámské operní trio v Čechách, které si říká Opera Divas, vzniklo v roce 2015. Umělkyně kývly na účinkování při společných vánočních koncertech, které měly velmi kladnou odezvu diváků a kritiky.

Proto se také rozhodly ve své spolupráci nadále pokračovat. „Posluchači se v jejich podání mohou těšit na skladby Hallelujah, O sole mio, Funiculi Funicula, úryvky z operety Hraběnka Marica, Netopýr, Čardášova princezna, Netopýr, nebo z muzikálu Cats, Phantom Opery, West Side Story a My Fair Lady,“ dodala Michaela Horáková.

Sopranistka Pavlína Senić má díky jižanským kořenům nezaměnitelnou barvu hlasu. Vystudovala Hudební Akademii Múzických Umění v Praze, kde obdržela stipendium na londýnské Akademii Guildhall School of Music. Pro svou všestrannost je často obsazována nejen do operet ve Státní opeře Praha. Úzce spolupracuje s hudebním festivalem Znojmo, kde má každoročně svůj Gala koncert na zámku v Uherčicích. Pravidelně se věnuje charitě a vystupuje v projektech České televize. Je ale také vyhledávanou pěvkyní státních hymen. Největší úspěch slavila při přednesu srbské hymny při příležitosti Fed Cupu 2012, kdy přímý přenos vysílalo hned několik zemí světa.

Tereza Mátlová je operní i muzikálová zpěvačka, absolventka pražské HAMU a vítězka ceny Talent roku operního festivalu v irském Wexfordu. Účinkuje nejen v Národním divadle v Praze, ale i na světových hudebních scénách. Zpívala na prestižním turné Evy Urbanové nebo Karla Gotta. Spolupracuje s agenturou GOJA, která uvádí světové muzikály. Vystoupila v rolích jako Cosette v Les Misérables, Ellen v Miss Saigon, nebo Carlotta Giudicelli v úspěšném muzikálu Fantom Opery.

Přední česká mezzosopranistka Andrea Kalivodová vystudovala konzervatoř v Brně a Hudební akademii múzických umění v Praze. Již v dobách svých studií začala hostovat a spolupracovat s našimi předními operními divadelními scénami. Pravidelně se zúčastňovala mezinárodních mistrovských kurzů, vždy u špičkových pedagogů a uměleckých osobností (Ralf Düring, Franz Lukasowski, Alexe Gall, Eva Blahová, Fabio Luissi, Otto Schenk a dalších). V rámci své koncertní činnosti absolvuje vystoupení po celé Evropě, Americe, Japonsku a dalších zemích.

Koncert plný krásných muzikálových melodií se uskuteční v pátek 15. září od sedmi večer ve velkém sále domu kultury. Vstupné na sezení je za 190, 230 a 270 korun. rezervace vstupenek ZDE

Muzikálový a operetní repertoár zdroj: DK

Autor: red., M. Horáková, zdroj foto: DK

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.