Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 08. července 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Podnapilý recidivista kradl značkové boty

07.07.2020 - Podnapilý recidivista kradl značkové boty - V chodbě...

Počasí

08.07.2020 - Středa

Teplota: 18 / 10 - obcasny-Déšť

09.07.2020 - Čtvrtek

Teplota: 16 / 12 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

VIDEO: Následky silné bouřky na Šumpersku a Jesenicku

09. července 2015 - 06:19

Zpět na seznam článků

Energetici vyhlásili pro oba okresy kalamitní stav

Situace na Šumpersku se po včerejším ranním větru pomalu stabilizuje. Hasiči postupně zprůjezdnili všechny komunikace. O události jsme informovali ZDE.

Štáb HZS Olomouckého kraje zasedal celé dopoledne a řešil situaci ve spolupráci s Krajským úřadem Olomouckého kraje. „Pracovníci štábu kontaktovali všechny dětské tábory na Šumpersku a zjišťovali jejich požadavky. V žádném případě nebyl zastaven provoz letního dětského tábora,“ uvedl tiskový mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

likvidace následků silné bouřky 8. července zdroj foto: HZS Ok

Hejtmanství rovněž komunikuje i se všemi dotčenými obcemi a průběžně zjišťuje případné požadavky starostů. „Telefonicky jsme prověřili všechny dětské tábory i všechny obce, které ale zatím vzniklou situaci zvládají spolu s hasiči vlastními silami. Nemáme hlášeny poruchy na dodávce pitné vody a problémem nejsou ani odpady. Ze strany starostů samospráv nebyly na Olomoucký kraj během dopoledne vzneseny žádné požadavky,“ uvedl hejtman Jiří Rozbořil.

likvidace následků silné bouřky 8. července zdroj foto: HZS Ok

S likvidací popadaných stromů a především se zajištěním průjezdnosti pozemních komunikací pomáhají hasičům zaměstnanci Správy silnic Olomouckého kraje.

likvidace následků silné bouřky 8. července zdroj foto: HZS Ok

Pro okresy Šumperk a Jeseník byl s ohledem na vývoj situace v oblasti poruchovosti na linkách vysokého napětí vyhlášen kalamitní stav. „Budeme i nadále v kontaktu se zástupcem ČEZu a se starosty dotčených obcí. V případě potřeby jsme připraveni neprodleně reagovat na jejich požadavky,“ doplnil hejtman Rozbořil.

Autor: red., K. Navrátilová, zdroj foto: HZS Ok

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.