Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 08. července 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Kraj láká na dovolenou v Jeseníkách a na Hané

08.07.2020 - Kraj láká na dovolenou v Jeseníkách a na Hané - Všude...

Počasí

08.07.2020 - Středa

Teplota: 18 / 10 - obcasny-Déšť

09.07.2020 - Čtvrtek

Teplota: 16 / 12 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

VIDEO. Oheň zachvátil líheň drůbeže v Olomouckém kraji

26. prosince 2018 - 10:05

Zpět na seznam článků

Ve dvoupodlažní dřevostavbě v Bohuňovicích

Postupnou pomoc šesti jednotek z řad profesionálních a dobrovolných hasičů si v nočních hodinách 25. prosince s přelomem do dalšího dne vyžádal rozsáhlý požár dvoupodlažní dřevostavby v Bohuňovicích. „Oznámení o požáru převzalo centrum tísňového volání linky 112 krátce po půl jedenácté večerní s popisem zahoření přístřešku pro drůbež. Místní jednotka následně upřesnila větší rozsah a typ objektu,“ uvedl tiskový mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

zásah hasičů v Bohuňovicích zdroj foto: HZS OLK

Operační středisko k likvidaci vyslalo profesionální jednotky stanic Šternberk a Olomouc, s následným nasazením výškové techniky a speciálu pro doplnění dýchací technikou pro zasahující hasiče.

Z řad dobrovolných jednotek místní hasiče Bohuňovice, Trusovice a dále Dolany a Bělkovice – Lašťany. „Plameny během chvíle prostoupily celým objektem, vzhledem ke stavebnímu materiálu a již propadajícím se částem stropní konstrukce musel být zásah veden mimo objekt za využití výškové techniky,“ přiblížil mluvčí.

zásah hasičů v Bohuňovicích zdroj foto: HZS OLK

Jedná se velmi náročný zásah s nutností stálého nasazení v dýchací technice. Předpoklad pro celkovou likvidaci je řádově několik dalších hodin.

zásah hasičů v Bohuňovicích zdroj foto: HZS OLK

zásah hasičů v Bohuňovicích zdroj foto: HZS OLK

Jedná se o samostatně stojící budovu, kde v době požáru se nikdo nenacházel. „Celý zásah se prozatím obešel bez zranění osob. Nájemci zde provozovali líheň drůbeže, je předpoklad úhynu několika kusů slepic. Co je příčinou vzniku požáru je aktuálně v šetření, škody majitel prozatím nevyčíslil,“ informoval Zdeněk Hošák.

Autor: red., Z. Hošák, zdroj foto: HZS Olk

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.