Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 25. května 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Podpora paliativní péči v kraji

24.05.2024 - Podpora paliativní péči v kraji - Nejvíce se zaměřuje...

Počasí

25.05.2024 - Sobota

Teplota: 20 / 15 - Bouřky

26.05.2024 - Neděle

Teplota: 23 / 13 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

VIDEO. Po pětadvaceti letech služby odchází od hasičského sboru

29. prosince 2020 - 18:51

Zpět na seznam článků

Rozloučení s velitelem Pavlem Antošem

V pondělí 28. prosince proběhlo na stanici v Jeseníku oficiální rozloučení s jejím dlouholetým velitelem jesenických hasičů, majorem Pavlem Antošem, který po pětadvaceti letech služby odchází od hasičského sboru.

Pavel Antoš nastoupil ke sboru v roce 1995. Po několika měsících začal vykonávat funkci vedoucího oddělení KIS. „Současně byl ihned postaven před nelehký úkol - implementovat do praxe veškeré potřebné informační systémy a vybudovat infrastrukturu funkční rádiové sítě v rámci celého nově vzniklého okresu Jeseník. Značnou měrou se tak zasloužil o vybudování pevných základů nového HZS okresu Jeseník v oblasti IT technologií a spojení. Významně se také podílel na řešení následků povodní v roce 1997 a 2009 a dalších rozsáhlých mimořádných událostí ať už z pozice velitele jednotek, nebo z funkce velitele požární stanice, kterou zastával od roku 2011,“ uvedl tiskový mluvčí HZS Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

slavnostní rozloučení v Jeseníku zdroj foto: HZS OLK

Pavlovi Antošovi za jeho dlouholetou činnost pro HZS ČR přijel osobně poděkovat náměstek generálního ředitele pro řízení lidských zdrojů plukovník František Vavera, který mu jménem generálního ředitele Drahoslava Ryby předal za dlouholetou příkladnou činnost Čestnou medaili HZS ČR.

Poděkovat za práci přijel také ředitel HZS Olomouckého kraje Karel Kolářík, který uvedl:„Pavel zanechal u našeho sboru výraznou stopu a byl velkým přínosem. Osobně si jeho práce velmi vážím. Bohužel se s největší pravděpodobností stal prvním příslušníkem HZS ČR, který končí služební poměr na vlastní žádost po prodělaném těžkém průběhu onemocnění COVID - 19, kdy mu jeho současný zdravotní stav dále neumožňuje vykonávat službu u sboru. Všichni jsme s napětím sledovali, jak se náš kolega pral se zákeřnou nemocí a doslova bojoval o svůj život. Žijeme ve složité době, v situaci, kdy jsme v začátcích hledání způsobu, jak účinně bojovat s tímto novým nebezpečím a neexistují ověřené způsoby léčení. V tom okamžiku vás opravdu pohltí bezmoc a jediné co zůstane je víra v naději. Mrzí mě, že Pavlovo poslání u sboru, jehož smyslem je zachraňovat životy končí, nicméně jsem velmi rád a těší mě vidět znovu jeho úsměv. To, že je tu s námi, je pro jeho rodinu, nejbližší přátele a kolegy zcela jistě ten nejlepší vánoční dárek a obrovská úleva.  U nás má dveře stále dokořán a kdykoliv jsme mu připraveni být oporou, jak se po hasičsku hrdě říká i nadále být jeho „třetinou života“, zmiňuje krajský ředitel Kolářík.

slavnostní rozloučení v Jeseníku zdroj foto: HZS OLK

slavnostní rozloučení v Jeseníku zdroj foto: HZS OLK

Kolegové ze stanice Jeseník Pavlovi připravili poslední výjezd s požárním zásahem a překvapením a přidali se rovněž s poděkováním. „Pavlovi přejeme do další etapy jeho „pohasičského“ období zejména tolik potřebné zdraví, ať se jeho stav zlepší natolik, aby mohl opět kvalitně žít a přijímat radosti života se svými blízkými“ v závěru shrnul plukovník Jan Pastucha, ředitel ÚO Jeseník.

Autor: red., Z. Hošák - HZS OLK, zdroj foto: HZS OLK

Fotogalerie

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.